فعال کردن fill light در نسخه جدید نرم افزار لایت روم

فعال کردن fill light در نسخه جدید نرم افزار لایت روم

نرم افزار لایت روم (lightroom) در کنار فتوشاپ یکی از قوی ترین نرم افزارها برای ویرایش و ادیت عکس می باشد. اگر تعداد عکس هایتان برای ویرایش زیاد هستند و نیاز چندانی برای ادیت ندارند نرم افزار lightroom گزینه ی بسیار مناسبی برای انتخاب و اعمال ویرایش می باشد. چون در lightroom دسترسی گروهی به عکس ها و اعمال ادیت بسیار آسان تر از فتوشاپ می باشد. با این مقدمه ویزوریو درباره فعال سازی اسلایدر بسیار کاربردی در این نرم افزار به نام fill light در نسخه های جدید تر، ترفندی را برای تان آماده کرده است. نوشتار فعال کردن fill light در نسخه جدید نرم افزار لایت روم را مطالعه نمایید.

زمانی ممکن است عکس تان آندر اکسپوژر شود. یعنی دارای نوردهی کم باشد. در این حالت با کمک پنل جادویی shadow می توانید جزییات زیادی از عکس خود را بازیابی کنید. در لایت روم نسخه 5 قبلا اسلایدری به نام fill light تعبیه شده بود اما در نسخه های جدید تر لایت روم شاهد جایگزینی shadow با این اسلایدر هستیم. shadow از قدرت کم تری نسبت به fill light برخوردار است.

اگر می خواهید از قدرت اسلایدر قدیمی fill light برای بازیابی جزییات عکس خود در نسخه جدیدتر lightroom استفاده کنید از دو طریق می توانید عمل کنید.

طریقه اول

از منوی setting گزینه process را انتخاب کرده و نسخه 2010 لایت روم را انتخاب نمایید.

طریقه دوم

از Camera Calibration در محیط لایت روم نسخه 2010 را فعال کنید.

به این ترتیب گزینه fill light  در لایت روم فعال می شود و شما می توانید با استفاده از این گزینه عکس های با نوردهی کم را به شکل قوی تری اصلاح کنید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.