گوبو در عکاسی چیست؟

گوبو در عکاسی چیست؟

یکی از راه های موفقیت در هنر عکاسی داشتن خلاقیت است. گاهی عکس هایی را مشاهده میکنیم که برای چند لحظه مبهوت در هنر عکاس آن می مانیم. اما گاهی اوقات در پس آن هنر تنها خلاقیت است که حرف اول را میزند. هنر عکاسی نیز در صورت بروز خلاقیت عکاس است که یک هنر اصیل محسوب میشود. گاه میتوان با ابزارهای بسیار ساده تصاویری زیبا و چشم نوازی خلق کرد. یکی از این ابزارها که بین عکاسان طرفداران زیادی دارد گوبو (GOBO) میباشد. گوبو که مخفف کلمه go between است و به معنای به میان رفتن میباشد بیشتر به خلاقیت عکاس بستگی دارد که می تواند با داشتن ایده هایی بکر اشکال متفاوتی ایجاد کند. هنگامی که بخواهید حالت های نور طبیعی یا افکت های نور طبیعی را برای نورپردازی خود استفاده کنید این ابزار به کمک شما می آید. گوبوها جزو ابزارهایی است که میتوان به راحتی تهیه کرد و در صورت نبود ابزارها و دکورهای مختلف در آتلیه از آنها استفاده کرد. گوبو چیست؟استفاده از گوبو در عکاسی

گوبوها در واقع اشکال و طرح هایی هستند که بین سوژه و منبع نور قرار گرفته و باعث ایجاد عکسی دراماتیک میشود. اگر در فضای کوچک عکاسی میکنید این ابزار برای ایجاد عکس هایی خاص بسیار سودمند خواهد بود. در استفاده از گوبو به فاصله اشکال مورد استفاده تا سوژه و منبع نور توجه داشته باشید. برای به دست آوردن عکسی بدون نقص داشتن مهارت، شناخت و کنترل نور و بازی با سایه الزامی میباشد. هر چه بیشتر تمرین کنید در استفاده از این ابزار ماهر تر میشوید.

گوبو در عکاسی چیست؟

برای ساخت اشکال متنوع برای استفاده در نورپردازی از سوژه، نیازمند یک کاتر، یک صفحه برای ایجاد طرح مورد نظر و یک منبع نور که میتواند فلاش یا اسپید لایت باشد استفاده کنید.  برای راحتی کار بهتر است از یک دستیار برای نگه داشتن گوبو در هنگام نور پردازی استفاده کنید.

طرز ساخت گوبو برای نورپردازی

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.