عکس گل رز که یک میلیون دلار فروخته شد

عکس گل رز که یک میلیون دلار فروخته شد

عکسی که kevin abosch  عکاس مشهور، در سال 2016 از یک سیب زمینی را با مبلغی بالغ بر یک میلیون دلار به فروش رساند در حال حاضر با فروش عکس یک گل رز در بلاک چین Ethereum به مبلغ 1 میلیون دلار تبدیل به عکاسی شده که در پشت گرانترین آثار هنری کریپتوکور در جهان قرار دارد.
به گزارش سی ان ان، این عکس که Forever Rose نام دارد در روز ولنتاین توسط گروهی متشکل از 10 مجموعه دار که شامل صندوق های سرمایه گذاری، یک شرکت مشاور، پروژه های رمز نگاری و سرمایه گذار پیشرو در چین بود، خریداری شد.
در آنجا بیش از یکصد و پنجاه نفر از خریداران و علاقه مندان و مجموعه داران حضور داشتند که خرید خود را با تقسیم کل میزان مبلغ به ده قسمت مساوی (در واحدهای GTO و توکن های IAMA) به پایان رساندند. اعتقاد بر این است که 1 میلیون دلار بالاترین قیمتی است که تاکنون برای آثار هنری کریپتوکور پرداخت شده است.

عکس گل رزی که یک میلیون دلار فروخته شد

 

یک توکن ERC20 در بلاک چین Ethereum است که با نام ROSE در این بلاک چین نام گذاری شده است و این توکن بر پایه ی عکس Kevin Abosch می باشد.
هر کدام از خریداران یک دهم از توکن رز را صاحب میشوند و هر کدام از خریداران میوانند اینگونه تصمیم بگیرند که سهم خود را به فروش برسانند.
اثر Forever Rose را با همکاری GIFTO که یک بنیاد تمرکز زدایی شده ی تهیه و ارسال هدایا است تهیه کرده و این بنیاد رکوردهای خود را در مجموعه کلاهک های Ethereum ذخیره می کند.
این عکاس و بنیادهای خریدار این اثر، درآمد حاصل از فروش آن را (1 میلیون دلار) به مجموعه ی CoderDojo، که برنامه های رایگان برای کودکان 7 تا 17 ساله ارائه می دهد اهدا کرده اند.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.