کتاب چهار هنر عکاسی (جستاری فلسفی)

کتاب چهار هنر عکاسی (جستاری فلسفی)

معرفی چهار هنر عکاسی (جستاری فلسفی)

کتاب چهار هنر عکاسی

نویسنده : دومینیک مک آیور لوپس

مترجم : حامد زمانی گندمانی

ناشر : کتاب پرگار

سال انتشار : ۱۳۹۶

کتاب چهار هنر عکاسی که اولین اثر دومینیک مک آیور لوپس در مورد عکاسی می باشد در 360 صفحه برای افرادی که علاقه مند هستند عکاسی را با دید فلسفی بشناسند بسیار توصیه می شود.
در این کتاب به صورت موشکافانه به بررسی عکاسی از نگاه فلسفه پرداخته شده است. بنابراین شما با دیدگاه های مختلفی در مورد این هنر مواجه میشوید.

معرفی چهار هنر عکاسی (جستاری فلسفی)

قسمتی از کتاب چهار هنر عکاسی (جستاری فلسفی)

خود کلارک در مورد ظرفیت عکاسی برای توصیف بدن انسان به عنوان اثری هنری، شک دارد. عکس ها با توصیف عیب های پوست مانند زگیل و خال نمی تواند آن ایده آل عکاسی هنری بدن برهنه را برآورده کنند. بنابراین گرایی عکاسی در دل مفهومی قدیمی از عکاسی نهفته است که طبق آن عکاسی بدون گلچین کردن واقعیت آن را ثبت می کند. کلارک می نویسد بدن برهنه در عکس تقریبا در همه جزییاتش اصلا به شکلی نیست که دید هنری ما انتظار دارد باشد. تردید کلارک زمانی از میان می رود که نگرشی جدیدی نسبت به عکاسی جایگزین نگرش عکاسی قدیمی می شود. نگرش جدید ویرایش هایی را که راف در خصوص عکس ها اعمال کرده می پذیرد و آنها را کاملا عکس گونه می داند.

در بین گام های فرایند عکس گونه فقط مرحله ساخت تصویر نیست که ویرایش تصویر طی آن انجام می شود. مجموعه عکس خانه شیشه ای اثر ولینگ(2006 تا 2009) با حقه های فتوشاپی ایجاد نشده است. ولی در ظاهر چنین حسی را به ما میدهد که با نرم افزار دست کاری شده است. شیوه کار او عکس برداری با دوربین تک لنز انعکاسی و سپس چاپ تصویر به روش جوهر افشان بوده است. اما جلوه ی خاص آثارش به خاطر استفاده از پلی استر انحنا دار مایلار، شیشه شفاف و رنگی و صفحات متفرق کننده نور در جلوی لنز دوربین است.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.