کتاب عکاس مینیمالیست

کتاب عکاس مینیمالیست

معرفی کتاب عکاس مینیمالیست

کتاب عکاس مینیمالیست

مترجم : کریم متقی، پوریا زینال زاده، افسانه آدیگوزل

مولف : استیو جانسون

تعداد صفحات : ۲۲۸

نوبت چاپ اول : ۱۳۹۵

انتشارات : کتاب پرگار

کتاب عکاس مینیمالیست اثر استیو جانسون و ترجمه کریم متقی، پوریا زینال زاده، افسانه آدیگوزل در 228 صفحه، برای افرادی که به دنبال تجربه جدیدی در عکاسی هستند به شدت توصیه میشود. این کتاب در مورد عکاسی مینیمال، شناخت این شاخه از عکاسی، تعاریف مختلف از آن و موارد جذاب دیگر در هشت فصل در اختیار مخاطبین قرار دارد.

معرفی کتاب عکاس مینیمالیست

قسمتی از کتاب عکاس مینیمالیست

تعریف مورد علاقه من از از زیبایی شناسی مانند اکثر پیشکسوت های این حوزه این است: تفکر و تامل منتقدانه در باب هنر، فرهنگ و طبیعت. بیایید این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

هنر بدون در نظر گرفتن رسانه دو حالت دارد. هنر کاربردی و هنر زیبا. هنر کاربردی به هنری گفته می شود که هدف اصلی آن به جز دیده شدن آن به دلیل زیبایی اش است. تمامی آثاری که در تبلیغات و بازاریابی استفاده میشوند در این گروه قرار دارند. همچنین عکاسی مبتنی بر اتفاق و یا عکاسی بشر دوستانه نیز از این نوع است. در حالت کلی اگر هنر چیزی به غیر از خودش را ارایه دهد هنر کاربردی است. هنر زیبا یا هنر ناب هنری است که هیچ عملکردی فراتر از خود ندارد. هنر زیبا به هیچ عنوان بهتر و یا با کیفیت تر از هنر کاربردی نیست. با تجربه من این برچسب ها هیچ ارتباطی با کیفیت کار ندارد. هنر و فرهنگ دایما با یکدیگر در تعامل بوده و مکمل همدیگر هستند. علت تقسیم هنر به دو شاخه کمک به درک زیبایی شناسی است. استدلال من هم این است که تعامل اصلی بین فرهنگ و هنر کاربردی رخ میدهد و هنر زیبا یا ناب فرایندی جنبی است. عکاسی نیز در دارا بودن دو جنبه کاربردی و زیبا، تفاوتی با هنرهای دیگر ندارد. ما بیشتر تمایل داریم که برای جنبه ناب و زیبا بودن از کلمه هنر و یا هنر زیبا در کنار کلمه عکاسی استفاده کنیم و برای جنبه کاربردی، تنها از کلمه عکاسی استفاده کنیم. به خاطر داشته باشید که عکاسی، در مقایسه با دیگر انواع هنرها تاثیر بیشتری بر روی فرهنگ دارد. در مقابل، تاثیر فرهنگ بر روی عکاسی نیز بیشتر از انواع هنرهای دیگر است. دلیل آن طبیعت و ماهیت سریع و فوری رسانه عکاسی است. این موضوع در دهه های قبل از دوران دیجیتال نیز وجود داشت و این طبیعت فوری رسانه امروزه حتی بیش از بیش نیز ملموس است. زیرا در عکاسی دیجیتال چند ثاتیه پس از فشردن دکمه شاتر اثر نهایی آماده است…

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.