عکاسی پایه

کتاب عکاسی پایه

معرفی کتاب عکاسی پایه

عکاسی پایه

نویسنده : مایکل لنگفورد

مترجم : رضا نبوی

تعداد صفحات : ۴۴۴ صفحه، مصور رنگی

انتشارات : دانشگاه هنر

امروز کتابی را معرفی میکنیم که به عنوان یک کتاب درسی برای دانشجویان و آماتور هاست و هم منبع خوبی برای حرفه ای های دنیای عکاسی برای آموزش. مبنای کتاب عکاسی پایه بر بازگو کردن اطلاعات مقدماتی عکاسی است. با این توصیف اگر شما هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه عکاسی نداشته باشید به راحتی می توانید سطح و لول خود را با مطالعه این کتاب بالا ببرید.

در این کتاب ما گام به گام با نکات فنی و چگونگی استفاده از ابزارها هم در عکاسی با مواد و هم در دوربین های دیجیتال آشنا می شویم. با شناخت و استفاده درست از فن و مهارت میتوان معنا و مفاهیم را نیز در عکاسی بهتر درک کرد و از آن در یک سمت و سو برای بیان مقصود خود استفاده کرد. چرا که فن و مهارت خود به تنهایی ناقص است.

کتاب دارای 15 بخش و هر بخش از فصل هایی دیگر تشکیل شده است. در آخر هر فصل خلاصه آن گنجانده شده. در قسمت آخر نیز واژه ها و ضمایم قرار گرفته است. ترجمه  توسط رضا نبوی صورت گرفته است که خود این یکی از حسن های کتاب محسوب می شود.

کتاب حال حاضر چاپ هفتم از مایکل لنگفورد است. مطالب آن نسبت به چاپ اول آن که در سال 1965 به چاپ رسیده بود کاملا به روز شده است. مایکل لنگفورد در آوریل 2000 درگذشت و چاپ هفتم کتابش را هیچگاه ندید.

قسمتی از کتاب:

بهترین محل برای یادگیری نورپردازی استدیو است. هرچند ممکن است به نظر ساده بیاید. با یک موضوع طبیعت بی جان که روی میزی در یک اتاق بزرگ و تاریک قرار گرفته کار کنید. دوربین خود را بر یک سه پایه ثابت نمایید و مطمین شوید فضای کافی برای قرار گیری نورها یا منعکس کننده ها در هر چهار طرف میز وجود داشته باشد. پس از اینکه تجربه کردید چگونه نورپردازی با هر چیز تحت کنترل شما نتیجه میدهد درک علل و اثر بسیاری از موقعیت های نور موجود خارج از استدیو برای شما آسان تر میشود.

 

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.