کتاب عکاسی دیجیتال و ACR

کتاب عکاسی دیجیتال و ACR

معرفی کتاب عکاسی دیجیتال و ACR

کتاب عکاسی دیجیتال و ACR

نویسنده : ساسان پناهی

تعداد صفحات : ۱۴۴ صفحه، مصور رنگی 

قطع خشتی

تیراژ ۱۵۰۰

نوبت چاپ اول :۱۳۹۶

انتشارات : کتاب پرگار
کتاب عکاسی دیجیتال و ACR کتابی جامع درباره عکاسی دیجیتال است. نویسنده این کتاب در مقدمه برای توضیح این اثر این طور می گوید:

امید دارم توانسته باشم گامی در جهت ارتقاء دانش عکاسان، ویرایش‌ گران عکس، گرافیست‌ ها و تمامی علاقمندان و عاشقان عکاسی بردارم. هدف این کتاب ارائه اطلاعاتی کاربردی است تا کاربر بتواند بدون اتلاف وقت به آنچه که می‌خواهد، برسد. تکنیک‌ های گفته شده در این کتاب، طی سال‌ ها کار در مطبوعات‏، سفارش‌ های چاپی و همچنین در حین تدریسم مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته‌ اند. بخش زیادی از مطالب گفته شده در این کتاب مربوط به تجربه‌‌ های شخصی من در حین کار است. بخش دیگر آموزش‌ ها نیز، نتیجه ترجمه و انجام فراگرفته‌ هایم هنگام کار بوده است. در این بین از دوستانم، مطالعاتم، جستجو های بی‌ پایانم در اینترنت یا کتاب‌ های در دسترس‌ ام بهره‌ ها برده‌ ام.

عکاسی دیجیتال و ACR

قسمتی از کتاب عکاسی دیجیتال و ACR

تنظیمات اصلی پانل basic

تراز سفیدی wb یا white balan

تراز سفیدی یا همان تعادل رنگ balance color. این اصطلاح که در عکاسی، تصاویر دیجیتالی و چاپ به کار می رود به معنی تنظیم نسبت رنگ های بنیادین یا اصلی نور یعنی قرمز، سبز و آبی است.

برای متعادل سازی رنگ سفید، رنگ های یک نصویر را باید به صورتی تغییر دهید تا مولفه های سفید، خاکستری و سیاه به صورت خنثی و بدون نا خالصی رنگی دیده شوند. خنثی بودن این سه رنگ یعنی سه مولفه رنگی هر کدام از این رنگ ها، تبدیل به یک عدد شود ( پس هر سه عدد باید یک عدد باشند) به عنوان مثال دو، دو، دو یا 192 و 192 و 192 یا هر عدد دیگری. یکسان بودن این عددها به معنی سفید، خاکستری یا سیاه خالص، مطلق و خنثی است. این کار برای ایجاد تصاویر طبیعی تر و همگام کردن آنها با ادراک انسانی از رنگ ها انجام می شود…

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.