کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی

کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی

معرفی کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی

کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی 

نویسنده : اریک کیم

مترجم : نیما رجبی ، شاهین غفاری

تعداد صفحات : ۳۴۰ صفحه، مصور سیاه و سفید

نوبت چاپ : دوم  سال ۱۳۹۶

انتشارات : تیسا

کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی اثر اریک کیم، عکاس سرشناس در ژانر خیابانی و ترجمه نیما رجبی و شاهین غفاری که در 340 صفحه مصور و به صورت سیاه و سفید به چاپ رسیده است. در این کتاب نویسنده با زبان گویا و روان درباره عکاسی خیابانی و نکاتی که به آن های باید توجه کرد اشاره کرده است. ترس از عکاسی خیابانی در وجود تمامی افراد وجود دارد اما با استفاده از راهنمایی هایی که در این کتاب شده می توان تا حدودی از میزان آن کاست. همچنین تکنیک هایی که باید در عکاسی خیابانی به آنها توجه شود نیز مورد بحث قرار گرفته است. در واقع میتوان گفت این کتاب ادامه کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیم می باشد.

معرفی کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی

قسمتی از کتاب ذن در هنر عکاسی خیابانی

اگر در هفته فقط دو ساعت برای عکاسی وقت آزاد دارید سعی کنید از همین دو ساعت نهایت استفاده را ببرید. خودتان را فردی باز نشسته تصور کنید که برای عکاسی در هفته 80 ساعت زمان دارد. در چنین شرایطی شما آنقدر با علاقه عکاسی نمی کنید که در آن دو ساعت در هفته.

یک موضوع بسیار مهم دیگر این است که کمیت زمانی (کل زمانی را که صرف عکاسی میکنیم) با کیفیت آن (میزان تمرکز و دقتی که برای عکاسی صرف می کنیم) متفاوت است. پس اگر زمانی کمی برای عکاسی دارید به جای اینکه آرزوی زمان بیشتری را داشته باشید به این فکر کنید که چگونه می توانید از این زمان برای گرفتن عکس های خوب استفاده کنید.

من معتقدم هر چه زمان کمتری در اختیار داشته باشیم بیشتر قدرش را می دانیم. عکس های با دقتی که دو ساعت در هفته برای آنها وقت گذاشته اید می تواند خیلی لذت بخش تر باشد از عکس هایی که 80 ساعت در هفته را صرف آن کرده اید اما دقت کافی نداشتید.

چه راه هایی وجود دارد که بتوانیم از وقت آزادمان بهترین استفاده را کنیم؟ آیا می توان بین زمان های آزاد در طول روز عکاسی کرد؟ می توان قبل از صبحانه یا بعد از شام عکاسی کرد؟ آیا می توانیم از دوستان، همکاران و خویشاوندان عکاسی کرد؟ آیا می توان شب ها به جای تماشا کردن تلویزیون و وب گردی عکاسی کنیم؟ به این سوال ها و اینکه چگونه می توانید عکاسی خیابانی را در برنامه روزانه تان بگنجانید فکر کنید؟…

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.