کتاب درباره نگاه به عکس ها

کتاب درباره نگاه به عکس ها

معرفی کتاب درباره نگاه به عکس ها

درباره نگاه به عکس ها

نویسنده : بیل جی ، دیوید هورن

مترجم : محسن بایرام نژاد

تعداد صفحات : ۱۶۰صفحه، مصور سیاه و سفید

قطع رقعی

نوبت چاپ پنجم ۱۳۹۴

انتشارات حرفه : هنرمند

معرفی کتاب درباره نگاه به عکس ها

کتاب درباره نگاه به عکس ها که توسط بیل جی و دیوید هورن طی یک نشست عکاسی به پرسش و پاسخ های عکاسانه جواب داده اند توسط انتشارات LensWork و در سال 2000 میلادی به چاپ رسید. از آنجا که این کتاب درباره مسایل بنیادی هنر عکاسی میباشد لذا از اهمیت زیادی برای افرادی که به تازگی پا به عرصه عکاسی نهاده اند و همچنین بینندگان و مخاطبان علاقه مند به عکاسی و عکس ها میباشد.

قسمتی از کتاب درباره نگاه به عکس ها

اکنون هیچ کس نه علاقه ای به این بحث دارد نه اطلاعی از مقصود اصلی عکاس. این عکس تصویر خوبی از این مکان است، و در حالی که به طور نمادین نیز تقلای سست انسان را در مقابل قدرت والای طبیعت (یا هر واکنش دیگر ذهنی بیننده را) به خوبی نشان می دهد. منظور ما این است که تصویر به حدی خوب است که از مقصود اولیه خود پیشی گرفته است.

در این فصل بارها از واژه خوب استفاده کرده ایم. احتمالا خواننده ها تاکنون از اینکه هیچ تعریف واضحی از این واژه وجود ندارد پریشان هستند. معقول است، پس بهتر است با تاکید و توجه بر این نکته که هر گونه بحث در رابطه با مسایل زیبایی شناسی همراه با خطرات احتمالی است، کمی درباره این موضوع که منظور ما از یک عکس خوب چیست صحبت کنیم. کتاب های زیادی در این مورد توسط فیلسوفان زیادی نوشته شده است. ولی هیچ کدام درباره معنای هنر زیبا و مسایل زیبایی شناسانه هم عقیده نبودند. قصد ما این است که در این مسیر پر پیچ و خم و دیوانه کننده، با دوری از عقاید پیچیده و فلسفی متفاوت در باب مسایل زیبایی شناسی، به اصول بنیادی این رسانه تمرکز داشته باشیم که برای عکاسان جوان و اکثر بیننده ها مفید خواهد بود…

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.