ژست عکس پاییزی برای کودکان

ژست عکس پاییزی برای کودکان

برای یک عکاس هیچ چیز لذت بخش تر از عکاسی از کودکان نیست. دنیای کودکان سرشار است از رنگ و زیبایی. هم اکنون که در فصل زیبای پاییز قرار داریم می توانید این زیبایی کودکانه را با شگفتی های این فصل زیبا ادغام کرده و به ثبت شاهکارهایی از جنس کودکانه در فصل پاییز دست بزنید. در این نوشتار، ویزوریو ضمن بیان نکاتی در عکاسی از کودکان چند ژست عکس پاییزی برای کودکان در فضای باز که امروزه طرفداران زیادی را نیز دارد تهیه کرده است. امیدواریم این مجموعه منبع الهام برای شما برای عکاسی از کودکان در فصل پاییز واقع شود.

چگونه از کودکان در فصل پاییز عکاسی کنیم

  • ثبت حرکات کودک می تواند به عکس جلوه ی دو چندان ببخشد. سعی کنید حرکات کودکانه را به تصویر بکشید. اگر نور محیط به اندازه کافی مناسب است برای ثبت حرکات می توانید از سرعت شاتر 1/125 استفاده کنید.
  • سعی کنید همیشه با فرمت raw عکاسی کنید. اگرچه این فرمت نسبت به فرمت jpeg حجم زیادی را اشغال می کند اما در هنگام ویرایش عکس دستتان برای ادیت و رفع مشکلات احتمالی در عکاسی باز است.
  • کودکان کمتر نسبت به بزرگسالان زیر بار ژست گرفتن می روند. سعی کنید علاوه بر ژست دهی از آنان چند عکس به صورت ناگهانی یا کاندید بگیرید. مطمئن باشید از نتایج به دست آمده راضی خواهی بود.
  • برای به دست آوردن بک گراندی محو می توانید از دریچه دیافراگم باز مانند f2.8 استفاده کنید. اما اگر می خواهید تمام یک لوکیشن پاییزی را در کادر خود داشته باشید باید از دریچه دیافراگم بسته با اعدادی مانند f8 استفاده کنید.
  • برای به دست آوردن بهترین نتیجه از عکاسی خود سعی کنید با کودک ارتباط برقرار کنید. قبل و در حین عکاسی با او به گفت و گو بپردازید. به این ترتیب از میزان استرس او کاهش یافته و می تواند به عکاسی کردن شما نیز کمک شایانی بکند.
  • از عکاسی کردن در ساعات طلایی غافل نشوید. بعد از طلوع خورشید و نزدیک به غروب شما می توانید بهترین نور را برای عکاسی در دسترس داشته باشید. اما از آنجا که این ساعات سریع تغییر می کنند بهتر است از قبل لوکیشن مد نظر برای عکاسی را تعیین کنید تا فرصت عکاسی در این ساعات را از دست ندهید.

با هم مجموعه ژست عکس پاییزی برای کودکان را در زیر تماشا می کنیم. اگر به عکس ها توجه کنید متوجه می شوید که از تمام مواهب زیبای پاییز برای عکاسی استفاده شده است. برای اینکه عکاسی کردن از کودکان برایتان آسان و لذت بخش تر شود سعی کنید اسباب بازی ها و لوازم مورد علاقه او را نیز وارد جریان عکاسی خود کنید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.