ژست عکاسی در پاییز

ژست عکاسی در پاییز

از فصل تابستان پر حرارت گذشتیم و وارد پاییز رنگارنگ شدیم. فصل پاییز با تمام زیبایی هایش موقعیت مناسبی را برای عاشقان عکاسی فراهم می کند تا از مواهبی که این فصل به همراه خود می آورد برای عکاسی استفاده کنند. در این نوشتار ضمن ارایه چند ژست عکاسی در پاییز به نکات مهمی نیز برای عکاسی در این فصل اشاره خواهد شد.

نکات عکاسی پرتره در پاییز

  • بهترین ساعات برای عکاسی پرتره در پاییز، ساعات طلایی می باشد. یعنی بعد از طلوع خورشید و نزدیک به غروب زیرا شدت نور کم است و رنگ‌ ها به شکل طبیعی خود در عکس ظاهر می شوند. پس برنامه عکاسی خود را بیشتر در این دو زمان هماهنگ کنید.
  • یک عکاس واقعی همیشه با فرمت raw عکاسی میکند. فرمت raw اگرچه که فضای زیادی را نسبت به jpeg اشغال می کند اما دست عکاس برای ویرایش عکس باز است و می تواند اشکالات احتمالی پیش آمده در هنگام عکاسی را به خوبی برطرف کند.
  • استفاده از اعداد ایزوی پایین را فراموش نکنید. این کار باعث می شود که از بروز نویز احتمالی در عکس ها جلوگیری شود.
  • اگر با فرمت jpeg عکاسی می کنید حتما وایت بالانس دوربین را به درستی تنظیم کنید. بهترین گزینه برای تنظیم وایت بالانس عکاسی در پاییز حالت ابری یا cloudy می باشد. اما اگر با فرمت raw عکاسی می کنید تنظیم وایت بالانس را می توانید در هنگام ادیت عکس نیز تنظیم کنید.
  • برای اینکه در عکاسی پرتره در پاییز بک گراند محو داشته باشید از اعداد دیافراگم باز مانند f2.8 یا باز تر استفاده کنید و همین طور اگر می خواهید بک گراندی واضح شامل نماهای پاییزی داشته باشید از دریچه دیافراگم های بسته مانند f8 استفاده کنید.
  • سعی کنید علاوه بر ژست دادن به مدل یا سوژه خود، در حالت ناگهانی یا همان کاندید نیز عکاسی کنید. هیچ چیز زیباتر از ثبت لبخند طبیعی از یک فرد نیست.
  • برای ویرایش عکس نیز می توانید از نرم افزار های مناسب ویرایش مانند camera raw یا Adobe Lightroom استفاده کنید.

در زیر چند ژست عکاسی پاییزی که برایتان تهیه کرده ایم را مشاهده می کنید. ببینید و الهام بگیرید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.