چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟

چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟

چگونه در عکس هایمان بهتر بیفتیم؟

عکاسی دارای شاخه های گوناگونی میباشد. عکاسی از طبیعت، عکاسی معماری، خبری، صنعتی و تبلیغاتی و همچنین پرتره و مدلینگ که هر کدام نیازمند دید و شناخت عکاس از شاخه ای که در آن فعالیت میکند دارد. فعالیت در هر کدام از این شاخه ها ابزارهای فنی زیادی را میطلبد. اما عکاسی پرتره و مدلینگ با وجود نیازمندی به ابزار و ادوات گوناگون امروزه طرفداران زیادی را بین عکاسان در سرتاسر دنیا دارد. عکاسی از فرد، شامل شناخت ابزار فنی، شناخت نور و نورپردازی صحیح سوژه، آشنایی با روحیات سوژه و به تصویر کشیدن آن، خلاقیت در ترکیب بندی و انتخاب مکان مناسب برای عکاسی و در نهایت ژست دادن به سوژه میباشد.

از طرف دیگر با توجه به پیشرفت روزافزون تجهیزات عکاسی در بین مردم، علاقه برای عکاسی و عکس گرفتن نیز رو به افزونی است. همه افراد با دوربین حرفه ای و غیر حرفه ای سعی در ثبت و اشتراک گزاری عکس ها در شبکه های اجتماعی دارند. بنابراین سعی در زیباتر جلوه دادن خود در بین دوستان و آشنایان، امری روزمره برای تعدادی زیادی از افراد است. اینکه چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟ سوال بسیاری از شما میتواند باشد. تمام افراد میتوانند با رعایت نکات ساده اما مهم و کاربردی در عکس هایشان بدرخشند.

ویزوریو در نوشتار چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟ نکاتی را بیان میکند که خود بتوانید هنگام عکاسی ژست مناسب خود را در عکاس هایتان نمایان کنید.

نکاتی برای خوش عکس بودن

حذف غبغب در عکس

ممکن است در عکس هایتان همیشه با مشکل غبغب رو به رو  شوید. غبغب در عکس باعث پیر نشان دادن شما میشود. راه برطرف کردن غبغب در عکس ها این است که سرتان را کمی به سمت بالا نگه داشته و همچین فک تان را به سمت بیرون نگه دارید.

آرایش کردن را فراموش نکنید

شما میتوانید با ایجاد کمی تغییرات در ظاهر خود، به ثبت عکس های زیباتر کمک کنید. اگرچه که امروزه روتوش عکس فراگیر شده اما بهتر آن است که خود شما نیز از آرایش استفاده کنید. اگر پوستتان دارای لک و جوش است سعی کنید آن را با آرایش بپوشانید. همچنین از آرایش برای ارتقا دادن به زیبایی هایی که در صورت خود دارید استفاده کنید. انتخاب مدل موی به جا و مناسب میتواند در زیبایی عکس شما تاثیر فراوان داشته باشد.

غوز کردن ممنوع

چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟ حواستان باشد که در هنگام عکس برداری غوز نکنید. خیلی پیش آمده که بعد از نگاه کردن به عکس ها ژست های خود رازی نبوده ایم . یکی از دلایلی که باعث بدقواره شدن شما در عکس میشود غوز کردن است. سعی کنید در هنگام ژست گرفت صاف باستید.

ژست گرفتن را تمرین کنید

اگر اهل زیاد عکس انداختن هستید و برایتان ژست هایی که میگیرید مهم است، ژست گرفت را تمرین کنید. توجه داشته باشید که با توجه به تیپ و استایل بدنتان ژست ها را انتخاب کنید. یعنی اگر قصد دارید در عکس ها لاغرتر به نظر برسید سعی کنید ژست هایی مربوط به این هدف را تمرین کرده و به یاد داشته باشید.

ژست گرفتن در هنگام عکاسی

حذف قرمزی چشم از عکس

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است بر سر عکسهایمان بیوفتد قرمز چشم در عکس است. وقتی در محیط کم نور قرار داریم مردمک چشم خیلی باز میشود. فلاش دوربین چون به صورت مستقیم میتابد و با خون داخل چشم برخورد میکند باعث میشود که چشم قرمز بیوفتد. برای حل این مشکل سه راه پیشنهاد میشود.

  • مستقیم به لنز نگاه نکنیم.
  • منابع نور را زیاد کنیم.
  • فلاش به صورت زاویه دار قرار گرفته شود.

انتخاب لباس مناسب

چگونه در عکس ها بهتر بیفتیم؟ سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که دقیقا اندازه تان باشد. لباس های گشاد باعث چاق جلوه کردن فرد در عکس میشود. از لباس های که دارای طرح های درشت و شلوغ هستند پرهیز کنید. سعی کنید از رنگ لباسی که متناسب با رنگ پوستتان است استفاده کنید.

نمایان کردن اعتماد به نفس در عکس ها

ژست هایی که میگیرید نمایان گر شخصیت و داشتن یا نداشتن اعتماد به نفس شما میباشد. سعی کنید در عکس ها طبیعی به نظر برسید. لبخند را همیشه در عکس هایتان داشته باشید.  برای اینکه لبخند طبیعی تری داشته باشید سعی کنید به موضوعی که باعث خوشحالی شما میشود فکر کنید.

بک گراند

انتخاب یک بک گراند مناسب میتواند به عکس شما جلوه ی زیباتری بدهد. سعی کنید از بک گراندهای مینیمال و ساده استفاده کنید و از بک گراندهایی که شلوغ هستند اجتناب کنید. به این ترتیب توجه مخاطب فقط به خود شما جلب خواهد شد.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.