پشت صحنه عکاسی یک عکس ارزان

پشت صحنه عکاسی یک عکس ارزان

پشت صحنه عکاسی یک تصویر خلاقانه

من عاشق عکاسی استیج و صحنه پردازی های بزرگ در عکاسی که گویای حرفی از جامعه امروزی هستند، هستم. بسیاری از ما عکاسان محل مناسب یا پول برای ایجاد تفکراتی که در ذهن خود داریم را نداریم. بنابراین می خواستم خودم را به چالش بکشم که در اتاق نشیمن و با بودجه بسیار کم یکی از عکس های مورد علاقه خود را به مرحله اجرا گذارم. شما می توانید با ویزوریو همراه باشید و از پشت صحنه عکاسی این تصویر ایده بگیرید.

من این ایده را برای یک عکس با جنبه زیست محیطی داشتم که ناراحتی انسان و مصرف بیش از حد در دنیای مدرن را توصیف می کرد. صحنه، یک اتاق نشیمن ناپایدار است که یک مرد نفرت انگیز و کثیف است که روی یک مبل قدیمی نشسته است و در همه ی زباله های مواد غذایی که مصرف کرده است احاطه شده است.

قبل از اینکه من شروع به پیدا کردن و ایجاد تمام المان هایی که برای این عکس مورد نیاز بود کنم، یک طرح در فتوشاپ برای تعیین نگاه درست و فضا سازی برای صحنه انجام دادم.

پشت صحنه عکاسی یک تصویر خلاقانه

پس از آن، من شروع به جستجو بر روی محصولات و مواد مورد نظر خود کردم. من سعی داشتم با کمترین بودجه به این هدف خود برسم. بنابراین از خانه شروع کردم. وسایلی که در خانه موجود بود یا چیزهای مورد نیازی که می توانستم خیلی ارزان تهیه کنم را لیست کردم.

پشت صحنه عکاسی

برای ساخت دیوار، من از دو تکه تخته چوب استفاده کردم. من آن ها را با اسپری رنگ آمیزی کرده و برای ایجاد یک فضای قدیمی و کهنه از کاغذ استفاده کردم.

برای شکل ظاهری سوژه انسانی خود یک ماسک را از فروشگاه اینترنتی با قیمتی بسیار ارزان خریداری کردم. برای ایجاد وزن مد نظر سوژه چندین لباس را روی هم استفاده کردم.

پشت صحنه عکاسی

تمامی زباله ها و وسایل موجود در صحنه متعلق به خانه بود بجز مبل مندرسی که برای سوژه اصلی استفاده کردم. من آن را از یک فروشگاه دست دوم فروشی نزدیک خانه مان تهیه کردم.

هزینه کل این عکسبرداری حدود 60 یورو بود (75 دلار).

تغییراتی را که بعدا در فتوشاپ داده شده است را با عکس قبل مقایسه کنید.

تصویر زیر مربوط به دیاگرام نورپردازی این عکس می باشد.

و در پایان عکس نهایی

پشت صحنه عکاسی یک عکس ارزان

برای آشنایی بیشتر با این عکاس خلاق می توانید به سایت و یا پیج اینستگرام ایشان مراجعه نمایید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.