پشت صحنه عکاسی از بستنی چوبی از دیانا بلنکو

پشت صحنه عکاسی از بستنی چوبی از دینا بلنکو

همیشه عکاسی از اجسام بی جان که مواد غذایی نیز شامل آن میشود، شگفت انگیز بوده است. عناصر و سوژه های متنوع و توام با رنگ و چیدمان های زیبایی که در این شاخه از عکاسی انجام می شود توجه مخاطب را به خود جلب می کند. امروز ویزوریو پشت صحنه عکاسی از بستنی چوبی از دینا بلنکو را برایتان آماده کرده است. با کمترین هزینه و امکانات می توانید این دستورالعمل جذاب را در خانه امتحان کنید.

لوازم مورد نیاز

برای ایجاد این تصویر پویا ما نیازمند لوازم زیر هستیم.

  • بستنی چوبی
  • وسیله ای که بشود میوه ها را در هوا معلق نگه داشت(می توان از گیره های حرفه ای مخصوص این کار و یا با استفاده از سوزن و فوم این کار را انجام داد)
  • سرنگ شیشه ای برای ریختن آب
  • میوه
  • رنگ خوراکی
  • منبع نور برای عکاسی از سوژه ها(در اینجا از دو اسپید لایت برای عکاسی استفاده شده است)
  • دوربین و سه پایه

عکاسی از اجسام بی جان

آماده سازی

شما می توانید از رنگ خوراکی در رنگ های مختلف یا مطابق با رنگ بستنی چوبی یا میوه مد نظر خود استفاده کنید. همچنین سعی کنید بستنی ها را شفاف نگه دارید. زیرا یخ شفاف در نور پس زمینه بسیار زیبا است. میوه ها را با چوب یا خلال دندان و یا سوزن های بلند بر روی فوم بچسبانید. از محکم بودن میوه ها بر روی نگه دارنده مد نظر کاملا مطمئن شوید.

پشت صحنه عکاسی از بستنی

برای نورپردازی از دو منبع نور برای فریز کردن قطرات آب استفاده شده است. یکی در سمت راست و کمی در پشت چیدمان و دیگری در سمت چپ چیدمان.

روش عکاسی از بستنی

نور اول سمت راست به عنوان نور اصلی یا کی لایت و نور دوم به عنوان نور فرعی استفاده شده است.

ایده های عکاسی از مواد غذایی

هر دو اسپیدلایت بر روی قدرت کم(1/8 یا حتی 1/128 ) تنظیم شده است. این تنظیم باعث به وجود آمدن یک ضربه آهسته میشود و به خاطر همین قطرات آب را فریز شده نشان می دهد. همچنین دوربین خود را در حالت مداوم یا continuous mode تنظیم کنید تا چندین عکس را به صورت پیاپی بگیرید.

حال مطمئن شوید که اسپید لایت ها درست کار می کنند و شما از ترکیب بندی خود راضی هستید. آماده شوید و آب را از داخل سرنگ بر روی بستنی بریزید. به طور متناوب عکس بگیرید تا اینکه به شات مناسب خود دست پیدا کنید. فراموش نکنید که مقداری از آب داخل سرنگ را بر روی میوه ها نیز بریزید. با این کار عکاسی شما بسیار طبیعی و بی عیب نقص به نظر می رسد.

نورپردازی مواد غذایی

بهترین شات را انتخاب کرده و آن را در فتوشاپ باز کنید. عکس را 180 درجه بچرخانید به طوری که بستنی در پایین و میوه ها در بالا قرار بگیرد. با استفاده از ابزار Clone Stamp یا Patch Tool  می توانید ابزار استفاده شده برای نگه داری تکه های میوه را حذف کنید. در صورت نیاز نیز می توانید کنتراست و رنگ عکس را نیز تنظیم کنید.

از این پشت صحنه عکاسی از بستنی چوبی می توانید الهام بگیرید و شما نیز آن را در خانه امتحان کنید. مانند عکاسی از بستنی کیم و قطرات ریخته شده روی آن.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.