پرتره هایی از سگ های زباله دانی که باعث نجات آنها شد

پرتره هایی از سگ های زباله دانی که باعث نجات آنها شد

ماری شنون جان استون ( Shannon Johnstone ) عکاس موفق آمریکایی ماموریت جدیدی برای نجات سگ ها داشت. او بعد از مجموعه عکس واقعیت هایی درباره پناهگاه های حیوانات که به طور گستره منتشر شد شروع به کار کردن، روی پروژه جدید خود کرد. نام مجموعه عکس جدید او سگ های زباله دانی (Landfill Dogs) است.

او  در هر هفته از  یکی از سگ های طرد شده در مرکز حیات وحش کانتی در رالی که در کارولینای شمالی قرار دارد عکاسی میکرد. محل عکاسی او پارک دفن زباله بود که قبلا دفن زباله ها در آنجا انجام میشد و بعدا آنجا به پارک عمومی تبدیل شده است.

جان استون درباره دلیل اینکه این لوکیشن برای عکاسی انتخاب شده اینطور میگوید: اگر سگ ها خانه ای پیدا نکنند آن ها در محل دفن زباله خواهند مرد. این عکس ها آخرین شانس آنها هستند. آنها به زودی نابود میشوند و بدن هایشان همراه با زباله ها دفن میشود. طبق تحقیقات تاکنون 25 هزار سگ در این محل دفن شده اند. من از این پارک به عنوان یک مکان دفن یاد میکنم.

این مجموعه عکس بعد از انتشار توانست به موفقیت های زیادی دست پیدا کند. صفحه فیسبوک این مجموعه عکس 37 هزار فالور دارد. از 180 سگی که از آنها عکاسی شد 156 عدد از سگ ها برای محافظت به مکان های امنی فرستاده شدند یا یه سرپرستی گرفته شده اند. ( بیست عدد از سگ ها تلف شدند و چهار تای دیگر از آنها منتظر هستند که صاحب خود را پیدا کنند.)

در ضمن کتاب عکسی با نام سگ های زباله دانی در سال 2015 منتشر شد. با هم چند عکس زیبا از این مجموعه کارامد را در زیر می بینیم.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.