نخستین جشنواره ملی عکس معدن پایان یافت

اعلام نتایج نخستین جشنواره ملی عکس معدن

نخستین جشنواره ملی عکس معدن پایان یافت

نخستین جشنواره ملی عکس معدن با شناختن برگزیدگان، به کار خود پایان داد. در نخستین جشنواره ملی عکس معدن آثار آذین حقیقی، محمد آزادی احمدآبادی و حمید صادقی به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند.
طی مراسم قدردانی از برندگان، علی مرادخانی -معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- گفت: این جشنواره به خوبی ارتباط هنر با حوزه معدن را به نمایش گذاشت و وزارت ارشاد آمادگی دارد تا با سازمان ایمیدرو در برگزاری چنین جشنواره‌هایی همکاری کند.
او اضافه کرد: بخش معدن کشورمان دارای گستره وسیعی است و استمرار در معرفی فعالیت‌های معدنی و صنایع وابسته آن از طریق حوزه هنر موجب جلب توجه بیشتر به این حوزه با ظرفیت خواهد شد. مرادخانی ابراز امیدواری کرد که این جشنواره در دوره‌های بعدی به صورت بین‌المللی برگزار شود.

در این مراسم محسن کابلی، محمود کلنگری، مسعود احمدزاده مطلق، علیرضا معماریان، کاظم حسینی، امیرحسین کمالی و ابوطالب ندری به عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی شدند.
جایزه ویژه هیات داوران به همراه لوح تقدیر، نشان کیمیا و جایره نقدی به احترام قربانیان معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر به بهار شقایق تعلق گرفت.
همچنین آذین حقیقی رتبه نخست جشنواره ملی عکس معدن را کسب کرد و محمد آزادی احمدآبادی و حمید صادقی به ترتیب دوم و سوم شدند. این سه عکاس برگزیده لوح تقدیر ، نشان کیمیا، جایزه نقدی دریافت کردند.
از مجموع 2000 آثار ارسال شده برای هیات داوری این جشنواره، ٧٣ اثر به بخش مسابقه راه پیدا کرد و در نهایت از ١١اثر تقدیر شد.
ایمیدرو با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی، ایجاد ارتباط بین اهالی فرهنگ و هنر با مسئولان این بخش و … نخستین جشنواره ملی عکس معدن را از اول تا چهارم مردادماه برگزار کرد.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.