راه های ژست دادن به افراد چاق

راه های ژست دادن به افراد چاق

همیشه اینطور با خود فکر می کنیم که می توانیم از پس تمام سوژه های عکاسی بر آییم. ممکن است تا به حال درست فکر کرده و در عکاسی از سوژه های مختلف دچار مشکل نشده باشید. شاید به خاطر این است که سوژه هایی که تا به حال از آنان عکاسی کرده اید تیپ و استایل ثابتی داشته اند. گاهی اوقات پیش می آید که با سوژه ها یی روبرو می شوید که نمی توانید عکس خوبی از او ثبت کنید. مانند یک فرد ورزش کار، یک فرد مسن یا هنگام ژست دادن به افراد چاق. نحوه ی برخورد و عکاسی ما از سوژه های گوناگون باید متفاوت باشد. در صورت شناخت و مطالعه کافی است که میتوانید به ثبت عکس های موفق از سوژه های گوناگون دست بزنید.

نکات مهم در ژست دادن به افراد چاق

عکاسی و ژست دادن  به افراد چاق دغدغه خیلی از افرادی است که تازه شروع به عکاسی کرده اند. تکنیک هایی هستند که هم به شما برای ارائه عکسی موفق کمک و هم رضایت خاطر مشتری را جلب میکند.

نوع پوشش و تاثیر آن هنگام عکاسی از سوژه چاق

لباس : طرز لباس پوشیدن به طور معجزه آسایی بر روی فرم بدن افراد تاثیر دارد. بنابراین یکی از نکاتی که سوژه باید رعایت کند پوشیدن لباس مناسب است. از سوژه بخواهید که لباس دقیقا هم اندازه خود را بپوشد. لباس های بزرگ باعث بزرگتر و پر حجم تر، دیده شدن فرد چاق میشود. لباس متناسب با بدن باعث میشود که برجستگی های بدن بیشتر نمایان شود و فرد چاق کوچکتر از سایز واقعی خود نمود پیدا کتد. 

پوشش مناسب برای فرد چاق هنگام عکاسی

لباس های کمر دار و همچنین لباس هایی که دارای کمر بند هستند برای افراد چاق به شدت توصیه میشود. زیرا باعث جمع تر دیده شدن ناحیه کمر، شکم و باسن میشود.

کفش پاشنه بلند : خانم های با وزن زیاد می توانند از کفش پاشنه بلند استفاده کنند. کفش پاشنه بلند باعث کشیده تر دیده شدن پاها، چرخیدن کمر و باسن و فرو رفتگی انحنای کمر میشود. همچنین باعث نمایان شدن حالت های ظرافت در خانم ها در هنگام ژست دادن میشود. بنابراین قبل از انجام عکاسی حتما به سوژه خود پیشنهاد استفاده از کفش پاشنه بلند را بدهید.

ژست دادن به افراد چاق

نکات فنی ژست دادن به افراد چاق

  • بهتر است از لنز تله فتو استفاده شود. این لنز باعث کاهش اعوجاج حاشیه تصویر میشود. همچنین باعث میشود که سوژه در ترکیب بندی فشرده تر دیده شود.
  • از عکاسی از زوایای بالا خودداری نمایید. سعی کنید دوربین را در سطح تراز چشم و یا کمی بالاتر از سطح تراز چشم قرار دهید.
  • اگر در ترکیب بندی خود از دو سوژه استفاده می کنید سعی کنید که فرد لاغر تر را برای پوشش دادن به فرد چاق استفاده کنید.
  • بهترین نما برای عکاسی از افراد چاق استفاده از هدشات است. از عکاسی با نماهای فول شات یا مدیوم شات پرهیز کنید.
  • با نورپردازی مناسب می شود عکس های فوق العاده ای از سوژه ها با هر مشخصه ای گرفت. برای سوژه های چاق بهترین نورپردازی شورت لایتینگ یا نورپردازی کوتاه است.
  • برای رفع غبغب که بسیاری از عکاسان با آن درگیر هستند می توانید سر سوژه را به سمت بالا با زاویه 45 درجه قرار دهید. نور اصلی در سمت دید سوژه و نور فرعی در زاویه دوربین قرار میگیرد.

خب حالا وقت آن است که خود را در چالش قرار دهید. برای افرادی که تازه وارد عرصه عکاسی شده اند پیشنهاد میشود که با مدل های گوناگون و با استایل های مختلف عکاسی را تمرین کنید. خود را به یک مدل محدود نکنید. می توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. سعی کنید عکاسی و ژست دادن به افراد چاق، ورزشکار، کهنسال، کودک و… را در برنامه خود بگنجانید. در واقع تنها راه کسب تجربه در عکاسی تمرین و ممارست به صورت عملی در کنار درک مفاهیم فنی میباشد.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.