مصاحبه با مایکل شوارتز عکاس مد و فشن

مصاحبه با مایکل شوارتز عکاس مد و فشن

آشنایی با مایکل شوارتز

مایکل شوارتز (Michael Schwartz) عکاس اهل نیویورک است که عکاسی مد، تبلیغات و پرتره افراد مشهوری را در کارنامه خود دارد. او برای برخی از بزرگترین برندهای تجاری و نشریات در جهان، عکاسی کرده و توجه مشهورترین افراد را به خود جلب کرده است.

با هم قسمتی از مصاحبه این عکاس با پتا پیکسل را می خوانیم.

کمی از خودتان و پیش زمینه کاری تان به ما بگویید؟

من فردی معمولی از میامی هستم. من از سال ها قبل علاقه زیادی به مد و رشد آن داشتم. به همین خاطر برای تعداد زیادی از دوستانم جالب بود که من یک عکاس مد و فشن شدم.

در نوجوانی تمام وقتم را صرف فیلم تماشا کردن و تلویزیون میگذراندم. هدفم برای آینده این بود که فیلم نامه نویس یا کارگردان شوم. پس از گذراندن دوران دبیرستان، به کالج آموری در آتلانتا رفتم و تحصیلم را در آنجا ادامه دادم و در نظر داشتم که برای FBI به عنوان پروفیل کار کنم.

چگونه برای اولین بار به عکاسی رسیدید؟

من در لس آنجلس و در آژانس استعداد کار می کردم و برادر بهترین دوستم مدل Ford را در نیویورک اجرا می کرد. من تصمیم گرفتم به نیویورک بروم و او در این سازمان به من پیشنهاد کار داد. چگونه یک کودک 22 ساله می تواند فرصتی برای کار با زیباترین مردم روی زمین را داشته باشد؟ من کار خود را به عنوان یک مشاور در بسیاری از پروژه های در پشت صحنه آغاز کردم. در نهایت او از من خواست که در بخش زنان به عنوان دستیار کار کنم.

پس از چند سال من احساس ناقص بودن می کردم و می خواستم کاری را خلاق تر انجام دهم، بنابراین یک دوربین و تعدادی فلاش های استدیویی ارزان خریدم و شروع به عکاسی از مدل ها کردم. در ابتدا کارم فقط جنبه سرگرمی داشت. من خودم یاد گرفتم که چگونه از دوربین و نور استفاده کنم و خوشبختانه بسیاری از عکاسان برای راهنمایی از من کمک می خواستند.

این روزها چه پروژه عکاسی دارید؟

من هم اکنون هم عکاسی مد و فشن انجام می دهم هم عکاسی از سلبریتی ها. من کارهای زیادی برای مجله های بین المللی Vogue، GQ و غیره انجام داده ام. همچنین فرصت شگفت انگیزی برای عکاسی از بازیگران و هنرپیشه های مورد علاقه من مانند Samuel L Jackson ، Amanda Seyfried، Ben Stiller، Salma Hayek، Chris Hemsworth برایم پیش آمد.

کدام پرتره از افراد مشهور را که عکاسی کرده اید بیشتر دوست دارید؟

تصویری از ساموئل جکسون با کتی مشکی. هنگام عکس برداری، من به طور تصادفی صندلی را در جای خودش قرار دادم، و سام آمد و به طور خودکار نشست. من به او نگاه کردم و گفتم: “سام، در واقع من قصد داشتم که از تو ایستاده و در کنار صندلی عکاسی کنم.” او به طور کاملا مستقیم به من گفت: “من یک فرد 67 ساله هستم و تو می خاهی از من ایستاده عکاسی کنی »”من نمی توانستم با او بحث کنم، بنابراین ما این کار را انجام دادیم و او یک تصویر شگفت انگیز به من داد.

چه تغییراتی را در عکاسی مد و فشن در این سال ها مشاهده کرده اید؟

در قسمت عکاسی مد و فشن از کسب و کار من، من تغییرات زیادی دیده ام. رسانه های مربوط به مد و رسانه های اجتماعی طوفان کامل به پا کرده اند. طراحان از مجموعه های بیشتری نسبت به گذشته استفاده می کنند تا به تقاضای مد لباس سرعت ببخشند و تصاویر بیشتر از چاپ در اینترنت مصرف می شوند. بنابراین زندگی یک تصویر خیلی کوتاهتر از همیشه است – در حد یک کلیک کوتاه.

با توجه به این موضوع، عکاسان به تصاویری که به سرعت انجام می شوند نیاز دارند و نیازی به استفاده طولانی مدت از آنها ندارند. بنابراین، آنها تمایل دارند که ارزش تولید را قربانی کنند تا بودجه حاصل از کار خود را حفظ کنند. این باعث کاهش خلاقیت بین عکاسان شده است. بنابراین امیدوارم راه برای ایجاد خلاقیت و حفظ بودجه و کسب درامد دوباره باز شود.

از چه دوربین و لنزی برای عکاسی خود استفاده می کنید؟

این روزها من از 5d Mark 4 استفاده می کنم و آن را دوست دارم. من تصاویری که بیش از حد تیز باشند و احساس دیجیتال بودن را برانگیزند را واقعا دوست ندارم، بنابراین mark4 به من اجازه می دهد تا تیز کردن را کاهش دهم و از احساس بیش از حد دیجیتال بودن جلوگیری کنم در حالی که هنوز کیفیت تصویر را به طور شگفت انگیز حفظ می کنم. این فایل ها به اندازه کافی بزرگ است که در هر اندازه مجله ای عالی هستند. لنز مورد استفاده من  50mm1.2 است، اما من اغلب از 85mm و 35mm نیز استفاده می کنم.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.