لیست تجهیزات آتلیه

لیست تجهیزات آتلیه

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت آتلیه عکاسی

وقتی که من 9 سال پیش کار خودم را در حرفه عکاسی شروع کردم، خودم را به عنوان یک عکاس با نور طبیعی در فضای باز شناختم. کسب و کار عکاسی من در ماه سپتامبر آغاز شد. آب و هوا و فضای بیرون از منزل کاملا عالی است و بسیاری از افراد برای عکس های خانوادگی به بیرون می آیند.

بیشتر مکان های باز مانند پارک ها، جنگل ها و حتی مکان های شهری در فضای باز دارای نور طبیعی هستند. اوایل که کارم را شروع کردم، هیچ نیازی به تجهیزات آتلیه ای نبود. من هیچ نیازی به نور های جانبی, فلاش, پایه نور و حتی فون بک گراند نداشتم. این به این معنی بود که کسب و کار عکاسی من برای 3 تا 4 ماه اول بدون هزینه اضافی رشد کرد، اما من در شیکاگو زندگی می کنم. زندگی در قاره آمریکا و محدود کردن خود به نور طبیعی خارج از استودیو، به این معنی است که من خودم را محدود به آب و هوا و فصل ها کردم. وقتی که هوا سرد است، مشتریان نمی خواهند بیرون باشند. آب و هوا به طرز چشمگیری در زمستان تغییر می کند. از دیدگاه عکاسی، در آب و هوای تاریک و ابری زمستانی، نور طبیعی هیچ معنایی ندارد.
من نیاز به یک راه حل داشتم تا از مشتریان در تمام طول سال عکاسی کنم. و همچنین من نیاز داشتم تا عکاسی در هر هوایی را یاد بگیرم تا به عنوان یک عکاس از آن پول در بیاورم. پس من شروع به تحقیق درباره ی عکاسی استودیویی و تجهیزات آن کردم. به فکر خرید یک استودیو یا حتی اجاره آن افتادم. من نیاز به یک استودیوی عکاسی ساده و کوچک داشتم تا چند عکس تبلیغاتی و مدلینگ بگیرم. خبر خوب این است که تعدادی گزینه وجود دارد تا شما یک استودیو را با قیمت کم یا حداقل قیمتی که انتظار دارید، راه اندازی کنید.

من توصیه می کنم به اهداف عکاسی کوتاه مدت و بلند مدت خود نگاه کنید. شما می توانید یک راه حل برای استودیوی خود پیدا کنید که با بودجه شما سازگار باشد. صرف نظر از اینکه می خواهید استودیوی خود را در خانه یا فضای باز راه اندازی کنید، نیاز به لیستی از وسایل دارید تا برای کار خود تهیه کنید

چقدر فضا برای استودیو نیاز دارید؟

این بستگی به نوع مشتری های شما و عکاسی که می خواهید انجام دهید، دارد. بخش بزرگی از مشتری های من هنوز در فضای باز عکس می گیرند. شما باید بستگی به نیازتان تصمیم بگیرید که باید یکی از اتاق های خانه تان را به استودیو تبدیل کنید یا جایی را برای آتلیه خود اجاره کنید. من یک مغازه فروش دوربین نزدیک خانه ام دارم. آنها یک استودیوی کامل تبلیغاتی دارند که هزینه اجاره آن پایین است. هنگامی که نیاز به عکس تبلیغاتی داشته باشم, می توانم برای چند ساعت یا حتی چند روز آن را اجاره کنم. با توجه به این موضوع من تصمیم گرفتم یک استودیوی سیار داشته باشم. می توانم هر کجا که خواستم مانند خانه ام، داخل زیر زمین یا حتی خارج از خانه و در فضای باز آن را راه اندازی کنم.

خانه ی من تعدادی پنجره دارد که میتواند نور طبیعی را به داخل خانه راه بدهد. همچنین فضایی را با نور سفید بالای سر دارد. اگه عکس ها نیاز به نور طبیعی داشت، می توانم در چند ثانیه آن را فراهم کنم. همچنین من یک فضای نیمه کاره و تاریک در زیر زمینم دارم که می تواند نقش یک استودیوی سیار را اجرا کند. این برای زمانی است که موضوع عکاسی من غذا یا عکاسی از شخص باشد. من فقط برای خودم عکاسی می کنم و به دنبال تجربه های جدید با نور های متفاوت و تکنیک های نو هستم. گاهی اوقات هیچ کدام از این مسایل مهم نیستند و فقط تنها چیزی که نیاز دارید یک منبع نور کوچک و فضای ساده و کوچکی است تا بتوانید خلاقیت های خودتان را بروز دهید. این کار برای عکاسی از گل ها، عکاسی ماکرو و حتی بعضی اوقات عکاسی پرسنلی بسیار کارساز است.

فون عکاسی

فون عکاسی اصولا پیش زمینه هایی هستند که تصویر صاف و تمیزی را برای عکس فراهم میکند. این مورد به نظر سخت می آید. جمع آوری کلکسیونی از بک گراند ها برای آتلیه تان که می تواند بخش بزرگی از هزینه شما را هدر دهد. درباره تمام موضوعات عکاسی که می خواهید در آتلیه خود انجام دهید و اینکه کدام رنگ با نتیجه کار شما سازگار است فکر کنید. اینها چند انتخابی هستند که شما می توانید برای فون بک گراند خود از آنها استفاده کنید. برای آتلیه تان که می تواند بخش بزرگی از هزینه شما را هدر دهد. درباره تمام موضوعات عکاسی که می خواهید در آتلیه خود انجام دهید و اینکه کدام رنگ با نتیجه کار شما سازگار است فکر کنید.

اینها چند انتخابی هستند که شما می توانید برای فون بک گراند خود از آنها استفاده کنید:

  •  فون بک گراند مخملی
  •  فون بک گراند کاغذی
  •  فون بک گراند شطرنجی
  •  فون بک گراند پارچه ای

فون عکاسی برای آتلیه

انتخاب های دیگر

انتخاب های دیگر هم برای فون بک گراند وجود دارد که با توجه به نوع عکاسی خود می توانید انتخاب کنید. برای عکاسی از غذا، پارچه های کتان یا حتی تکه چوب های قدیمی می تواند بک گراند مناسب و همچنین ارزانی باشد. بعضی اوقات میز هم می تواند انتخاب مناسبی باشد. برای عکاسی پرسنلی یا حتی عکاسی خانوادگی, یک تکه کاغذ نیز کافی است.

بستگی به ظاهر, رنگ و حسی که شما به دنبال آن هستید دارد. وقتی به دنبال بک گراند برای آتلیه خود هستید، قبل از خرید حتما به ابعاد آن توجه کنید. چه نوع عکسی را می خواهید در آتلیه خود بگیرید؟ اگر برای عکاسی پرتره از شانه به بالا است، یک بک گراند 2 در 3 برای شما کافی است. اگر برای عکاسی پرتره تمام قد می خواهید، فون بک گراند شما باید حداقل 3 در 5 باشد.

پایه فون و تجهیزات نگهدارنده فون

اگر از یک بک گراند خارجی( مانند فون ) استفاده می کنید، شما حتما نیاز به یک نوع نگهدارنده برای آن دارید. این وسیله فون بک گراند شما را نگه می دارد و مانع از افتادن آن می شود. این تجهیزات می تواند به گیره، پایه فون و بریل ها تقسیم شود. من حتی از پونز و نوار چسب هم استفاده می کنم اگر چه که آن را پیشنهاد نمی دهم.

تصور کنید به مشتریان شما چه حسی دست می دهد اگر روی دیوار جای چسب و سوراخ پونز باشد. تجهیزات نگهدارنده فون بک گراند ها می تواند بسته به نوع قیمت، میزان تحمل وزن، قابل حمل بودن و ابعاد آن متفاوت باشد. هنگامی که از صفحات چوبی، تخته چوب های قدیمی و یا کاغذ برای غذا یا اجسام کوچک استفاده می کنید، یک گیره محکم می تواند کار را به خوبی انجام دهد. گیره ها تخته چوب را محکم نگه می دارند، در نتیجه هیچ لغزش و افتادنی اتفاق نمی افتد.

پایه فون برای استدیوی عکاسی

تجهیزات نورپردازی

آیا تا به حال یک استودیو حرفه ای با تجهیزات کامل را دیده اید؟ تعداد نور های آن از تعداد اشخاص آن نیز بیشتر است. انتخاب های زیادی برای نور های مصنوعی در آتلیه ها وجود دارد. مانند نور های بالاسر، چتر نور، سافت باکس ها، رینگ لایت ها و شیدر. درباره نوع عکاسی که می خواهید انجام دهید بسیار فکر کنید و روی نور های آن سرمایه گزاری کنید.

اگر فروشگاه دوربین نزدیک خود دارید, شما می توانید هر موقع که به منبع نور نیاز پیدا کردید آنها را اجاره کنید. حتی بعضی فروشگاه ها تجهیزات را به صورت اینترنتی اجاره می دهند. به این ترتیب شما می توانید تجهیزات را قبل از زمان مقرر شده در محل عکاسی تان داشته باشید، که دیگر لازم نیست وسایل را با خود حمل کنید.

تنظیمات نورپردازی برای آتلیه می تواند از لحاظ ویژگی به موارد زیر تقسیم شود:

  • رنگ نور خروجی – لامپ تنگستن یا فلورسنت
  • جهت نور مورد نیاز – نور بالاسر, نور زیر, نور بغل یا نور دورتادور
  • کیفیت نور – نور ثابت یا فلاش های خارجی که با تریگر کار می کنند
  • تعداد نور های مورد نیاز – چه تعداد منبع نور نیاز دارید تا کارتان به سرانجام برسد

در اینجا نگاهی به چند راه مختلف و رایج برای نورپردازی در آتلیه شما می اندازیم

سافت باکس ها:

نور های با سافت باکس، منبع نور اصلی را صاف می کند و تندی آن را می گیرد تا نور یشتری به سوژه عکاسی بتابد. این نور ها کاربرد زیادی در عکاسی دارند. سافت باکس ها کنترل شما روی نور را بیشتر می کند. شما می توانید نور را از پنل دیفیوژ رد کنید و به سوژه بتابانید. این چیزی است که افکت صافی و رقیقی نور را ایجاد می کند. قبل از اینکه برای کاری که به شما پول داده شده از آن استفاده کنید، باید چند باری با آنها تمرین کنید.

شما باید بدانید که جهت یک نور چگونه می تواند کیفیت عکس شما را تحت تاثیر قرار دهد، کجا ها سایه می افتد و چگونه بر تصویر شما تاثیر می گذارد. سافت باکس ها می توانند به فلاش های خارجی برای عکاسی متصل شوند یا می توانید از آنها بر روی نور های ثابت استفاده کنید. اگر شما از نور ثابت استفاده می کنید، باید سافت باکسی را انتخاب کنید که شدت نور را کنترل کند، در نتیجه تصویری را که می خواهید به شما ارایه می دهد.

کاربرد سافت باکس در نورپردازی

چترهای نوری:

چترهای نوری شاید محبوب ترین انتخاب برای نور پردازی در آتلیه است. آنها بسیار راحت نصب می شوند، بسیار آسان حمل می شوند، و به راحتی استفاده می شوند. این ویژگی ها، چتر ها را به بهترین انتخاب برای کسانی که می خواهند برای اولین بار در آتلیه عکس بگیرند تبدیل می کند. اگر برای اولین بار است که می خواهید با تجهیزات نورپردازی کار کنید، پس استفاده از چتر های نوری هوشمندانه ترین انتخابی است که می توانید با آن شروع کنید.

دو راه برای استفاده از چتر های نوری وجود دارد:

  • نور را از چتر عبور دهید
  • چتر های نوری  بازتابنده

نور را از چتر عبور دهید

این روش بیشتر شبیه به سافت باکس ها است. شما نور را مستقیم به سمت سوژه می تابانید و نور از یک دیفیوژر عبور می کند که تندی آن را می گیرید. چتر ها نور را نسب به سافت باکس کمتر کنترل می کنند. وقتی از چتر استفاده می کنید نور بیشتر پخش می شود و منطقه ی بیشتری را روشن می کند.

این روش در مقایسه با چتر های نوری بازتابنده بسیار آسان تر است. آنها نور بسیار نرم و با دامنه ی وسیع تری را تولید می کنند. استفاده از چتر ارزان تر از سافت باکس است و معمولا با پایه نگهدارنده، نور و تمام تجهیزات مورد نیاز برای نصب همراه هستند.

چترهای نوری بازتابنده

چتر های نوری بازتابنده، نور را به سمت یک ماده منعکس کننده می تابانند. در نتیجه نور در مسیر سوژه بازتابیده می شود. این چتر ها نور را کمتر تلف می کند و برای کسانی که مبتدی هستند بسیار سخت است که آن را کنترل کنند. مزیت اصلی این چتر ها این است که برای عکاسی از جمعیت بزرگ یا مکان های وسیع بسیار مناسب است.

در این مورد، قادر نخواهید بود تا نور را برای عکاسی و عبور نور از چتر کنترل کنید. از سوی دیگر چتر بازتابنده می تواند نور را فراهم کند. هنگام خرید چتر نوری، چتر ها حتما همراه با لامپ هستند که به عنوان نور ثابت استفاده می شود. شما می توانید چتر ها را خریداری کنید و از آنها بر روی فلاش های خارجی یا نور های جداگانه استفاده کنید که بستگی به بودجه و نوع نور شما دارد.

نتیجه

اگر شما می خواهید در همان ابتدا همه چیز را خریداری کنید و نمی خواهید هزینه بسیار بزرگی متحمل شوید، بهتر است همه ی انتخاب هایتان را در یک کیت خریداری کنید. کیت های عکاسی مختلفی با قیمت متفاوت وجود دارد. این کیت ها معمولا یک فون بک گراند استاندارد، نور، چتر و پایه را شامل می شود که همه ی آنها در یک کیف قرار دارند. عیب این کار این است که ممکن است شما چیزی را بگیرید که به آن علاقه ای ندارید یا هنوز برای آن آماده نشدید.

اولین باری که تجهیزات نور خودم را نصب کردم، به یاد دارم که خیلی دستپاچه شدم. مدتی طول کشید تا جرات این را پیدا کنم تا همه چیز را سر هم کنم و از آن استفاده کنم. توصیه من این است که تعدادی فون بک گراند خریداری کنید که رنگ های آن معمول و رایج باشد( یا رنگ مرتبط با نام تجاریتان). یک شاخه نور ساده با یک سافت باکس یا چتر اضافه کنید. اگر امکان این را دارید که تجهیزات نوری یک آتلیه را اجاره یا تست کنید، این کار را انجام دهید. در نتیجه شما می توانید پولتان را روی چیزی که می خواهید خرج کنید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.