عکس های پرتره هزار رنگ از ماسیمیلیانو جورجسکی در هند

ماسیمیلیانو جورجسکی (Massimiliano Giorgeschi) یک عکاس پرتره آزاد از ایتالیا است که در انگلستان زندگی می کند. او طی سفری که به کشور هند داشت، پرتره هایی را از سرزمین هزار رنگ تهیه کرده است. با هم نوشته ها و تجربیات او از این سرزمین و همچنین پرتره های او را می بینیم.

من به تازگی از سفر به هند برگشتم. من بریتانیا را ترک کردم و قصد داشتم عکاسی از یک فرهنگ کاملا متفاوت را تجربه کنم. به دنبال یک چالش جدید، به سرزمین هند نگاه کردم، و من با خودم روبرو شدم.

من سعی کردم احساسات را در طول سفر عکاسی کنم. من تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم، و سپس موضوع مورد علاقه خود را پیدا کردم: مردم. قدم زدن در بین مناظر و رنگ های باور نکردنی هند و نشان دادن آنچه برای من زیبایی واقعی این کشور بود.

هند یک سرزمین بزرگ و سرشار از تضاد است. گاهی اوقات شما را با عشق می سوزاند، و دیگر بار شما را به خشم در می آمیزد. در طول سفر من، کسی دوربین نیکون D610 و لنزهایم را به سرقت برد.

نتیجه این شد که کیت دوربین و لنز خود را از دست دادم. برایم فقط یک دوربین 35 میلی متری ثابت (Fuji X100T) باقی مانده بود. این از دست دادن ابزار، من را از ایده عکاسی پرتره کلوز آپ دور نکرد. در عوض، لنز وایدی که در دسترسم بود، من را به سمت هر فردی که می خواست عکس بگیرد می کشاند و همین باعث می شد تا با آنها ارتباط برقرار کنم. این محدودیت شانس من برای به دست آوردن عکس های بهتر و لمس جنبه های مختلف فرهنگ را افزایش داد.

در ابتدا، من قصد داشتم از خوشبختی افرادی که ملاقات کرده بودم عکاسی کنم، اما حقیقت این است که اگر شما در درونتان احساس خوشحالی نکنید، عکسبرداری از شادی دیگران امکان پذیر نیست.

در پایان متوجه شدم من قادر به عکاسی از افرادی هستم که به طوری نمایان گر درونیات خودم هستند.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.