پرتره های حرفه ای با استفاده از پنجره

عکاسی پرتره با استفاده از نور پنجره

اگر می خواهید عکس های استدیویی بگیرید، اما دسترسی به یک استودیو واقعی یا تجهیزات آتلیه گران قیمت ندارید، می توانید نتایجی زیبا را با استفاده از یک پنجره و بک گراندی ساده در یک اتاق کوچک که در نور طبیعی قرار گرفته است، به دست بیاورید. شما با این ترفند بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت استدیو های عکاسی و فقط با کمی خلاقیت می توانید به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کنید. تنها نکته مهم در عکاسی پرتره با استفاده از نور پنجره دقت به زوایای تابش نور است. چرا که هر زاویه نور باعث ایجاد نوری متفاوت بر روی سوژه می شود.

نکته مهم دیگری که در عکاسی پرتره با نور طبیعی باید مد نظر داشته باشید، تنظیمات دوربین از جمله سرعت شاتر، دیافراگم و ایزو می باشد. با توجه به نور محیط، باید نورسنجی مناسبی داشته باشید تا نیازمند ویرایش عکس بخاطر خطاهای احتمالی نباشید.

در اینجا همراه با Irene Rudnyk این آموزش پرکاربرد را برای شما تهیه کرده ایم.

در ابتدا او با استفاده از یک پارچه مناسب بک گراندی ساده و مینیمال را تهیه کرده است و آن را روبروی پنجره قرار میدهد.

عکاسی با نور پنجره

سپس او از مدل خود میخواهد که روبروی پنجره و پشت به بک گراند بنشیند. تا جایی که ممکن است سوژه و مدل خود را به سمت پنجره بکشانید تا از نور طبیعی محیط، بهره کافی را ببرید.

عکاسی با نور طبیعی

 

دقت داشته باشید که برای بدست آوردن نتیجه مطلوب نورهای مصنوعی محیط خود را خاموش کنید. بدلیل اینکه دمای رنگ نور مصنوعی با نور طبیعی متفاوت است، در صورت ترکیب این دو دمای رنگ نتایج نورپردازی خوبی بدست نخواهی آورد.

سعی کنید از حالت دستی یا manual دوربین برای تنظیمات استفاده کنید. همچنین وایت بالانس پیشنهادی ما برای عکاسی با نور پنجره، نور روز یا day light می باشد.

یادتان باشد که برای بدست آوردن بهترین کادر بندی، از زوایای مختلف عکاسی کنید. در اینجا تعدادی از عکس های رودنیک که با دوربین کانن 5D MARK IIII و لنز 85mm عکاسی شده را مشاهده می کنید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.