عکاسی در فصل بهار

عکاسی در فصل بهار

عکاسی در فصل بهار و نکات آن

فصل بهار همراه با تغییرات شگرف زمین وارد صحنه زندگی میشود. ما با عکاسی در زمستان و سختی این فصل برای عکاسی آشنا شدیم و خود را وارد چالش بزرگی قرار دادیم. و اکنون وارد فصل زیبای بهار میشویم. فصلی که برای عکاسان بهترین موقعیت برای خلق آثار زیبای عکاسی میباشد. عکاسی در فصل بهار به دلیل گستردگی سوژه، تنوع رنگ ها، آب و هوای مناسب و داشتن وقت کافی می تواند بسیار لذت بخش باشد.

سوژه های مناسب برای عکاسی در فصل بهار

 

این فصل مناسب است برای زدن به دل طبیعت و روستاها و عکاسی کردن. همینطور زیبایی این فصل امکان ثبت پرتره ها و عکس های خانوادگی مناسب را فراهم می آورد. این فصل بهترین موقیعت استفاده از تعطیلات بهاری است. می توانید برای رفتن به دامان طبیعت و عکاسی از قبل برنامه ریزی کرده و منطقه مناسبی را برای عکاسی انتخاب کنید. اگر هم برنامه مسافرت دارید می توانید نقاط زیبا و دیدنی شهر مورد نظر خود را از قبل شناسایی کنید.

سوژه های مناسب برای عکاسی در فصل بهار

در اینجا سوژه هایی را که مناسب برای عکاسی در فصل بهار هستند را معرفی میکنیم.

عکاسی از گلها و شکوفه های درختان در بهار

برای ثبت عکس در هر فصلی باید به المان هایی که آن فصل را از دیگر فصول متمایز میکند توجه کنید. فصل بهار همراه است با رویش. گل ها در این فصل می توانند سوژه های مناسبی برای شما باشند. همچنین عکاسی از شکوفه های درختان همراه با قطرات بارانی که روی آنها نشسته را فراموش نکنید.

عکاسی از گلها و شکوفه های درختان

برای ثبت انواع گل های بهاری می توانید محیط طبیعی مناسبی را انتخاب کنید یا اینکه با چیدمان خلاق و مناسب در خانه این کار را امتحان کنید. هنگامی که مکان مناسب را برای عکاسی انتخاب کردید سریع در یک جا مستقر نشوید. بهترین دید و منظره را انتخاب کنید. زاویه مناسب همراه با ترکیب بندی درست به عکس های شما ارزش واقعی می بخشند. یادتان باشد نور خورشید می تواند به عکس های شما جلوه ی زیباتری بدهد. توصیه میشود که عکاسی از گلها را در روزهای ابری و نیمه ابری انجام دهید. نورخورشید در روزهای نیمه ابری به صورت غیر مستقیم به سوژه تابیده میشود و نور لطیفی را بازتاب میدهد. همچنین می توانید از ساعات طلایی برای عکاسی و بدست آوردن عکس های رویایی استفاده کنید.

فصل بهار توام است با وزش باد. اگر هنگام عکاسی از گلها با این مشکل مواجه شدید می توانید از یک مقوا یا رفلکتور برای حل این مشکل استفاده کنید.

هنگام عکاسی به بک گراند سوژه اصلی دقت کنید. سعی کنید سوژه را در بک گراند های ساده قرار دهید. همچنین می توانید برای جلوگیری از شلوغی در کادر خود از دیافراگم های باز مانند 2.8 استفاده کنید. به این ترتیب سوژه برجسته تر و واضح تر نسبت به بقیه کادر ثبت خواهد شد.

عکاسی از ابرها در بهار

یکی دیگر از سوژه هایی که در فصل بهار میتوان روی آن مانور زیادی داد عکاسی از ابرها است. ابرها همه جا هستند. با اشکال مختلف و متنوع و گاهی هم عجیب و ترسناک. فقط کافی است که شما دوربین خود را همراه داشته باشید. ابرها در عکس می توانند ضمن ایجاد زیبایی بصری داستان گو نیز باشد. با استفاده از ابر در تصویر می توانید به عکس خود روح و بعد بدهید.

عکاسی از ابرها در فصل بهار

 

برای حفظ جزئیات در هنگام عکاسی از ابرها میتوانید از دیافراگم های بسته نظیر f11 یا f16 استفاده کنید. یادتان باشد برای عکاسی از این سوژه جالب ساعات طلایی میتواند به کمکتان بیاید تا بتوانید عکس های خیره کننده ای از ابرها ثبت کنید.

عکاسی از باران در بهار

فصل بهار را همگان با باران های گاه و بی گاه آن می شناسند. عکاسان می توانند از این موهبت بزرگ در این فصل برای عکاسی استفاده کنند. یکی از نگرانی های عکاسان هنگام بارش باران خیس شدن دوربین است. برای جلوگیری از این مشکل می توانید از انواع کاور و در صورت عدم وجود کاور از کیسه های پلاستیکی استفاده کنید.

عکاسی از باران در فصل بهار

برای عکاسی از باران نیازی نیست حتما زیر باران رفته و خیس شوید. می توانید شیشه ماشین را پایین کشیده و منتظر سوژه بمانید. یا اینکه زیر سایبان یا در ایستگاه اتوبوس یا هر جای دیگر که حکم پناهگاه برای شما را داشته باشد منتظر شکار لحظه باشید. میتوان از سوژه های کوچک و در ظاهر بی اهمیت مانند چترها، شیشه هایی که قطرات باران روی آنها نشسته، حیوانات خیس شده زیر باران یا افرادی که در زیر باران گیر کرده اند و به دنبال پناهگاهی هستند استفاده کرد.

این نگاه و دید شماست که کمک میکند تا اطرافتان را بهتر ببینید. اطراف ما پر از سوژه است که از چشم افراد عادی دور میماند. فقط کافی است کمی خلاقیت را در عکاسی خود لحاظ کرده و لذت ببرید.

 

 

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.