عکاسی از حیات وحش در شهرها با سم هابسون

عکاسی از حیات وحش در شهرها با سم هابسون

سم هابسون (Sam Hobson) یک عکاس حیات وحش است اما متفاوت با دیگر عکاسان هم شاخه خود. او در درجه اول از حیواناتی که در شهر پرسه می زنند عکاسی میکند مانند روباه ها، گرکدن ها، گوزن ها، وزغ ها، سنجاب ها، حواصیل ها، کلاغ ها، کبوتر ها و همچنین شاهین ها. هابسون در شهر زندگی و رشد کرده و مجذوب پرنده ها و قورباغه های حیات پشتی شان شد. همسایه همیشه شاهد تحقیق و کشفیات تمام مکان های مخفی که مربوط به حیات وحش است از طرف سم بودند. کاری که بزرگسالان به خاطر مشغله زیاد روی آن نمی توانند وقت بگزارند. وقتی مردم از او درباره کنجکاوی یا اینکه از چه زمانی علاقه او به حیات وحش شکل گرفته میپرسند این سوال او را شگفت زده میکند. بهتر است این سوال را از او بپرسند که چه زمانی علاقه ات به حیات وحش متوقف میشود.

زمانی که سم هابسون به سن نوجوانی رسید علاقه شدیدی به پرندگان پارک محلی خود پیدا کرد. او اغلب با داستان هایی از پرندگان مختلفی که در آنجا مشاهده میکرد به خانه باز میگشت. سرانجام او تصمیم گرفت دوربینی تهیه کند و مشاهدات خود را به ثبت برساند. و این آغاز کار او برای به این نقطه رسیدن از کار عکاسی بود. عکاسی از حیات وحش در نهایت خلاقیت.

سم از تجربیات خود در زمینه عکاسی از حیات وحش شهری میگوید. گرفتن عکس صمیمی از روباه ها غیر ممکن است. زیرا آنان سریع واکنش نشان میدهند و به مخفیگاه خود پناه میبرند. عکاسی از یک سوژه مشخص و ایجاد یه پروژه و مجموعه عکس از آن باعث میشود شما اطلاعاتی درباره سوژه مورد نظرتان کسب کنید که در هیچ کتاب یا سایتها و مقالات گنجانده نشده است. برای کسب بهترین نتایج در عکاسی حیات وحش باید جزئی از طبیعت شوید و صبر کردن را پیشه کار خود. در اینجا تعدادی از عکس های سم هابسون در زمینه حیات وحش شهری را باهم میبینیم.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.