عکاسی از مواد غذایی در خانه

عکاسی از مواد غذایی در خانه

ایده هایی برای عکاسی از مواد غذایی در خانه

حتما این جمله را شنیده اید که داشتن دوربین خوب الزاما عکاس خود خلق نمیکند. شاید تا حدی موافق باشید ولی تا زمانی که خود به این نتیجه نرسید معنی واقعی این جمله را نمی فهمید. عکاسی به جز داشتن ابزار اولیه، نیازمند شناخت ابزار، شناخت نور و بازی با آن و همچنین رعایت ترکیب بندی مناسب میباشد. همچنین داشتن ایده و خلاقیت در عکاسی مانند تمام هنرها حرف اول را میزند. در این مقاله ویزوریو چند عکس از پشت صحنه عکاسی از مواد غذایی در خانه را برای شما فراهم آورده است. شاید با دیدن آنها به معنای جمله اول نوشتار پی برید.

وقتی حرف از عکاسی در خانه زده میشود، تمام افکار ما محدود میشود به اینکه هیچ چیز قابل قبولی در خانه نیست تا بتوان از آن عکاسی کرد. ولی ساخت یک استدیوی خانگی بسیار راحت تر این حرف هاست. شما به یک میز و چند مقوا به عنوان رفلکتور نیاز دارید تا تمام هر آنچه را که راجع به عکاسی می دانید در عمل نشان دهید. درباره سوژه نیز دستتان کاملا باز است و از هر چیزی که دم دستتان است میتوانید به عنوان سوژه استفاده کنید. از عروسک گرفته تا گل های طبیعی و گلدان ها، جواهرات، بطری های عطر، حیوانات خانگی و مواد غذایی.

در اینجا پشت صحنه عکاسی از مواد غذایی را برایتان آماده کرده ایم.  به عکس ها خوب دقت کنید. در اینجا حرف اول را نه ابزار، بلکه شناخت نور و استفاده و به کار گیری آن در مکان مناسب میزند. تمام عکس ها در نور طبیعی و بدون تجهیزات آن چنانی ثبت شده اند. ولی ماهرانه و خلاقانه از ابزارهای ساده و نور دم دست استفاده شده است.

بعد از عکاسی ادیت عکس را فراموش نکنید. شما میتوانید با نرم افزارهایی که برای ادیت مناسب هستند نظیر فتوشاپ به عکس های خود جلوه ی بهتری ببخشید. اگر با فرمت raw عکاسی کنید دستتان برای ادیت بازتر خواهد بود و میتوانید مشکل احتمالی ایجاد شده در عکس را به ادیت به راحتی برطرف نمایید.

ایده هایی برای عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی در خانه عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی از مواد غذایی در خانه ایده هایی برای عکاسی از مواد غذایی در خانه ایده هایی برای عکاسی از مواد غذایی در خانه ایده هایی برای عکاسی از مواد غذایی در خانه عکاسی در خانهعکاسی در خانه

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.