عکاسی از آب جوش با لنز ماکرو و اسپید لایت

عکاسی از آب جوش با لنز ماکرو و اسپید لایت

این اواخر احساس کردم که علاقه مند به عکاسی از آب جوش در یک کتری چای شیشه ای شدم. این ممکن است به نظر خسته کننده و ناخوشایند به نظر برسد اما با استفاده از نورپردازی درست می توانید به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کنید.

این ایده زمانی به ذهنم خطور کرد که در یکی از روزهای ژانویه مشغول جوشاندن آب در یک کتری شیشه ای برای درست کردن چای بودم. و من ناگهان خود را با دوربین و لنز ماکرویی که دارم و همین طور چند اسپید لایت دیدم. تصمیم گرفتم که ببینم چه اتفاقی می افتد اگر من از آب در حال جوشیدن عکاسی کنم. و نتایج به دست آمده بسیار شگفت انگیز بود و من را بسیار سورپرایز کرد. نتایج بدست آمده قطرات آب در حال جوشیدن را مانند یک فلز در حال ذوب شدن نشان می داد و اشکال بسیار پیچیده تر و دقیق تر از آنچه من فکر می کردم را به وجود آورد.

هنگام آزمایش این ایده، من بهترین نتایج را هنگام استفاده از یک لنز ماکرو با طول کانونی بلند دریافت کردم. من از لنز سیگما با فاصله کانونی 150mm و f2.8 استفاده کردم. شما می توانید از لنز ماکرو با فاصله کانونی متفاوتی استفاده کنید اما شاید مجبور به کراپ کردن شوید یا اینکه نتوانید به اندازه کافی فوکوس دقیق انجام دهید.

عکاسی از آب جوش

من دریچه دیافراگم را حدود f6 یا f7 تنظیم کردم و از اینکه اتاق به اندازه کافی تاریک باشد مطمئن شدم. من از یک نورپردازی معمولی که در بالای دوربین استفاده می شود استفاده کردم یا برای نتایج جالب تر، از دو اسپید لایت با ژل های رنگی در زوایای مختلف سمت کتری چای استفاده کردم.

عکاسی از آب در حال جوشیدن

سپس کتری چای را روشن کرده و آب شروع به جوشیدن می کند، و شروع کردم به فشردن دکمه شاتر. آماده باشید و عکس های زیادی بگیرید چون بعدا متوجه خواهی شد که خیلی از آنها به کارتان نمی آید. خسته نشوید و هنگامی که شما یک ترکیب خوب از حباب ها، با وضوح کامل و ظاهری فلزی دریافت می کنید، ارزش تلاش خود را خواهی فهمید.

روش عکاسی از آب جوش

بهترین نتایج را در دو زمان می توانید به دست آورید. وقتی که آب در بیشترین حالت خود در حال جوشیدن است و زمانی که جوشیدن تمام میشود و شما فقط حباب های کوچکی که از پایین به بالا در حال حرکت هستند را می بینید. عکاسی از آب جوش یک تجربه جالب و هیجان انگیز برای ماندن در خانه در یک روز بارانی خواهد بود. با هم تعدادی از عکس های به دست آمده از این ایده را مشاهده می کنیم.

 

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.