ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم

ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم

یکی از تاثیرات مثبت در زیبایی و چشم نوازی یک عکس، بوکه است. بوکه علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در عکس، باعث تاکید بیشتر روی سوژه شده و از شلوغی کادر عکس نیز میکاهد. ایجاد بوکه در عکس از راه های مختلفی حاصل میشود مانند دریچه دیافراگم، فاصله کانونی و فاصله دوربین تا سوژه. با این مقدمه، ویزوریو در این نوشتار ایجاد یک بک گراند که باعث ایجاد بوکه های زیبا میشود را برایتان آماده کرده است. ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم را که بسیار ساده است را حتما امتحان کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم

  • دوربین همراه با لنز دارای دریچه دیافراگم باز(هر چه اعداد انتخابی دریچه دیافراگم دوربین کوچکتر یا به اصطلاح دریچه دیافراگم باز تر باشد عمق میدان کمتر و در نتیجه بوکه های بهتری خواهی داشت. برای مثال شما با ضریب f1/2 بوکه بهتری نسبت به ضریب f5/6 بدست خواهی آورد)
  • اسپید لایت
  • ورق آلومینیوم
  • سوژه انتخابی

گام اول

ورق آلومینیوم را مانند تصویر مچاله کنید.

ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم

استفاده از آلومینیوم در ساخت بوکهگام دوم

ورق آلومینیوم را باز کرده و سطح آن را صاف کنید. باید نتیجه ای مانند تصویر زیر به دست آورید.

استفاده از آلومینیوم در ساخت بک گراند

گام سوم

ورق آلومینیوم به دست آمده را در مکان مورد نظر خود و دور از محل قرار گیری سوژه نصب کنید. بهتر است 1/5 تا 2 متر  فاصله بک گراند تا سوژه باشد.

ساخت بوکه

بهتر است برای عکاسی از نور فلاش و مدلینگ برای احاطه بهتر به نورپردازی استفاده کنید. اما هیچ ضرورتی برای استفاده از نور فلاش نیست و شما می توانید از نور محیط نیز کمک بگیرید.

گام چهارم

اگر می خواهید بوکه های ایجاد شده رنگی باشد می توانید از کاغذها و ژل های رنگی برای این منظور استفاده کنید.

روش ساخت بوکه

گام پنجم

محل اسپید لایت خود را بر روی بک گراند متمرکر کنید. بهتر است که قدرت اسپید لایت در پایین ترین حد خود باشد. از یک ترفند در زمانی که از قدرت بالای اسپید لایت می توانید استفاده کنید و آن، استفاده از یک تکه دستمال کاغذی در جلوی اسپید لایت است تا از میزان قدرت نور کم کند.

ایجاد بوکه با استفاده از ابزار ساده

در اینجا با هم نتایج به دست آمده از عکاسی با این روش برای ساخت بوکه را مشاهده میکنیم.

ساخت بک گراند عکاسی ساخت بوکه با استفاده از ورق آلومینیوم ساخت بوکه با استفاده از آلومینیوم ایجاد بوکه با استفاده از ورق آلومینیومساخت بک گراند بوکه ای

 

 

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.