خلق دنیای جادویی با استفان و الگا

خلق دنیای جادویی با استفان و الگا

الگا برنتسوا (Olga Barantseva) عکاس روسی، دنیای جادویی را با عکاسی از حیوانات و مدل های انسانی و تلفیق این دو به وجود آورده است.
در این مجموعه عکس از حیوانات خز دار مانند گرگ و روباه استفاده شده است. اما نقطه عطف این مجموعه عکس وجود خرس قهوه ای به نام استفان است که بیش از هفت فیت بلندی و هزار و چهارصد پوند وزن دارد. این اولین باری نیست که ما استفان را در این عکس ها میبینم و از زمان اولین عکس استفان و الگا به همکاری منحصر به فرد خود ادامه دادند.
سایز دلهره آور استفان ممکن است به او جلوه ای وحشی بدهد، اما او واقعا یک غول مهربان است. او را در سه ماهگی و زمانی که یک توله خرس بود و گرسنه، نجات دادند. بعد از آن، او توسط صاحب خود که یک مربی سیرک است مطرح شد. زمانی که او به سن میانسالی رسید مشخص شد که او بسیار اهلی تر از آن است که به طبیعت برگردد. اکنون در 20 سالگی به عنوان بازیگر در نقش های مختلف و همچنین مدل های عکس مانند همین مجموعه ظاهر میشود.
گذشته از استفان، عکاسی الگا شامل المان هایی از عکاسی میشود که آنها را غیر قابل فراموش میکنند. هر یک از ویژگی روحی، محیط زیبا و روشن با نور طبیعی و مجاورت قابل توجه بصری و تعامل یک انسان کوچک با حیوانات وحشی اما در عکس ها دوگونه مجاورت هم زیستی به دور از وحشی گری را که در طول زمان یخ زده اند و از دست رفته اند را مشاهده میکنیم. این یاداوری در واقع بیانیه ی مجموعه عکس الگا میباشد. الگا در مصاحبه ای در مورد این مجموعه این طور گفت: من دوست دارم خالق پرتره های خلاقانه باشم، در مورد این پروژه چیزی که مهم است استفاده نکردن از نرم افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ میباشد.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.