کتاب ترکیب بندی در عکاسی از لوری اکسل

کتاب ترکیب بندی در عکاسی از لوری اکسل

معرفی کتاب ترکیب بندی در عکاسی(از تصویری ساده تا یک شاهکار هنری)

کتاب ترکیب بندی در عکاسی(از تصویری ساده تا یک شاهکار هنری)

نویسنده : لوری اکسل

مترجم : امیرحکمت حکیمی

تعداد صفحات : ۲۶۸ صفحه، مصور رنگی، گلاسه

نوبت چاپ اول :۱۳۹۶

انتشارات آبان

معرفی کتاب ترکیب بندی در عکاسی(از تصویری ساده تا یک شاهکار هنری)

یکی از مباحثی که در عکاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ترکیب بندی می باشد. علاوه بر شناخت و درک مباحث فنی دوربین، یک عکاس نیازمند دید بسیار قوی و ظریف برای دستیابی به نتایج شگفت انگیز در عکاسی می باشد.

کتاب ترکیب بندی در عکاسی(از تصویری ساده تا یک شاهکار هنری) اثری از لوری اکسل و با ترجمه امیر حکمت حکیمی گزینه مناسبی برای هنرمندانی است که به دنبال آشنایی با مفاهیم عکاسی هستند. این کتاب شامل ده فصل میباشد که موارد زیر را در بر دارد:

 1.  ابزارها
 2. سه گوشه نوردهی
 3. نور
 4. خط، شکل و الگو
 5. رنگ
 6. روابط فضایی و مکانی
 7. عکاسی سیاه‌ و سفید
 8. ترکیب‌ بندی در عکاسی ورزشی
 9. فراتر از اسلوب یک سوم
 10. تکاپویی برای دستیابی به ترکیب‌ بندی بهتر

 

قسمتی از کتاب ترکیب بندی در عکاسی از لوری اکسل

با توجه به گزینه های متنوعی که در دسترس است، گزینش لنز مناسب بر اساس اسلوب و سبک هنری برایتان دشوار خواهد بود. آیا راحتی کار با لنزهای زوم برای شما مهم تر از سرعت و کیفیت لنزهای ثابت است؟ لنزهای زوم با میزان گشودگی دیافراگم ثابت و متغیر نیز برای انتخاب در دسترس هستند. اما کدام یک از اینها نیاز های شما را رفع می کنند و البته مطابق با میزان بودجه شما هستند؟ آیا به وجود سیستم های لرزش گیر IS یا VR برای عکاسی در شرایط بد نوری یا در هنگامی که دوربین را با دست نگه میدارید اهمیت میدهید؟ توصیه همیشگی ام به عکاسان تازه کار این است که خوش ساخت ترین لنز را تهیه کنید. یک عدسی با عدد دیافراگم کوچکتر بی تردید نتایج شایسته تری را برای شما به ارمغان می آورد. خود من همواره از بهترین، سریع ترین و البته واضح ترین لنزهای موجود در بازار برای رسیدن به با کیفیت ترین تصاویر استفاده میکنم.

در اختیار داشتن عدسی های سریع که به سیستم لرزش گیر مجهز شده باشند اجازه می دهد تا در مواقعی که دوربین را با دست نگه داشته ام از سرعت های آهسته تر شاتر نیز استفاده کنم. موتور داخلی فوکوس خودکار موجود در عدسی هایم، متضمن کم ترین سر و صدا و البته سریع ترین فرایند دست یابی به وضوح است. صد البته این اجازه را نیز میدهد تا در صورت نیاز با کنترل حلقه فوکوس، بدون آنکه درگیر اشتباهات فوکوس خودکار شوم وضوح سوژه مورد نظرم را به صورت دستی تعیین کنم…

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

3 دیدگاه در “کتاب ترکیب بندی در عکاسی از لوری اکسل

 • جمعه خان بهادری

  (۱۱ بهمن ۹۷ - ۰۴:۱۰)

  من استاد دریکی از دانشگاه های افغانستان هستم. برای تهیه یک رساله علمی درمورد عکاسی خبری نیاز به کتاب های عکاسی وبخصوص عکاسی خبری دارم امید که برایم ایمل نمایید.

  • نرگس مزاری

   (۱۱ بهمن ۹۷ - ۱۸:۱۶)

   سلام و روز بخیر. منظورتان اسم کتاب هایی با موضوع عکاسی هست؟

 • جمعه خان بهادری

  (۱۱ بهمن ۹۷ - ۰۴:۱۲)

  بنده استاد در یکی از دانشگاه های افغانستان هستم. رساله برای تهیه درمورد عکاسی دارم. امید که در مورد عکاسی وبخصوص عکاسی خبری کتاب برایم ارسال نمایید.
  ممنون تان خواهم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.