تجهیزات عکاسی برای سفر

تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان

تجهیزات عکاسی مورد نیاز برای سفر

تابستان است و برای اکثر مردم، این به معنی تعطیلات در جایی زیبا و آفتابی است! و این تعطیلات زمانی زیبا تر میشود که باقی مانده و تعطیلات را به خانه برگرداند. به همین دلیل بسیاری از مردم دوربین با خود به همراه دارند و شاید برای گرفتن بهترین تصاویر، لنزهای جدید خریداری کنند. مطمینا شما یک مکان عجیب و غریب و شگفت انگیز را برای سفرتان انتخاب کرده اید، بنابراین شانس اینکه ثبت های خاص و بکری داشته باشید زیاد است. سوالی که در اینجا پیش می آید این است تجهیزات عکاسی برای سفر چه چیزهایی میتواند باشد؟ ویزوریو در مقاله تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان به این سوال مهم پاسخ می دهد.

مسافرت، تنها یا با خانواده

تجهیزات عکاسی برای مسافرت

بسته به شرایط سن و زندگی شما، یا به تنهایی به مسافرت میروید یا با یک گروه دوستان و یا خانواده. تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان در هر کدام از این شرایط متفاوت خواهد بود. اگر با خانواده هستید، قادر نخواهید بود تمام روز خود را به عکس برداری در جایی صرف کنید، بنابراین مقدار تجهیزاتی که نیاز دارید کمتر خواهد بود. در این مقاله قصد داریم فرض کنیم شما در حال مسافرت با خانواده هستید، زیرا اگر شما به تنهایی مسافرت کنید، این شرایط یک لیست تجهیزات دیگری را میطلبد که بیشتر به یک عکاس سفر اختصاص دارد.

عکاسی پرتره و لند اسکیپ

مناظر و پرتره دو حوزه اصلی است که هر عکاس در طی یک سفر روی آن تمرکز می کند. باید بین هر دو ژانر عکس تعادل وجود داشته باشد. در این صورت است که از آلبومی که طی سفر خود ایجاد کرده اید لذت خواهی برد.

برای به دست آوردن بهترین نتایج برای هر کدام از ژانر ها، شما به تجهیزات زیر نیاز دارید.

عکاسی چشم انداز یا لند اسکیپ :

مواردی که در عکاسی منظره نیاز دارید، بسته به چشم انداز مورد نظر شما متفاوت است. آوردن سه پایه، شاتر از راه دور (کابل یا Infra-red)، فیلتر ND1000، فیلتر CPL، فیلتر UV و Graduated ND گزینه های خوبی برای عکاسی از مناظر هستند.

برای ثبت مقیاس صحنه، به یک لنز واید 16mm یا 17mm  با دیافراگم f2.8 یا f4 احتیاج خواهی داشت. یک لنز سوپر زوم نیز برای فشرده سازی پس زمینه عکس نیز گزینه مناسبی برای این نوع عکاسی می باشد.

تجهیزات عکاسی برای مسافرت

عکاسی پرتره:

اگر علاقه مند به ثبت پرتره هستید می توانید بر روی چهره های افراد محلی در مکان مورد نظرتان تمرکز کنید. برای عکاسی پرتره شما نیاز به لنز 50mm f1.8 دارید. این لنز برای برجسته سازی سوژه اصلی و جدا کردن آن از بک گراند بسیار مناسب است.

عکاسی پرتره در سفر

سوژه های عکاسی در طول سفر

شما قصد دارید تا بیشترین وقت خود را در سفر با خانواده خود صرف کنید. آنها می دانند شما عکاس خانواده هستید، بنابراین انتظار می رود که عکس های خانوادگی بگیرید. تجهیزات مورد نیاز شما در اینجا نیز بستگی به نوع عکاسی دارد.

عکاسی گروهی:

اگر می خواهید خودتان نیز در عکس باشید دو گزینه دارید؛ پیدا کردن کسی برای گرفتن عکس برای شما، یا از سه پایه و تایمر خودکار استفاده کنید. برای این نیز یک لنز واید احتیاج دارید.

لحظات جالب:

عکس های مناسبی را می توان با استفاده از یک لنز 50 میلی متری و یا یک لنز تله ثبت کرد. بنابراین شما می توانید از فاصله دور نیز به شکار لحظات بپردازید.

عکاسی از غذاها:

غذا خوردن در ساحل، و یا وعده های غذایی شبانه در رستوران؟ یک لنز mm50 و یا یک لنز واید در اینجا جواب گو است. در نور کم، به احتمال زیاد به لنز 50 میلی متری نیاز خواهید داشت. اگر با مشکل نور کم در محیط مواجه شدید می توانید از فلاش دوربین خود استفاده کنید. بعد از ادیت عکس های غذا از نتایج به دست آمده شگفت زده خواهی شد.

عکاسی از غذا

مکان های مشهور:

یکی از دلایلی که شما به یک مکان سفر کرده اید، جاذبه های معروف آن مکان است. فرقی ندارد که برج ایفل، تاج محل یا ارگ بم باشد شما فقط باید عکاسی کنید. از نظر تجهیزات، شما نیاز به یک لنز واید دارید. می توانید خانواده و مکان معروف را در کنار هم عکاسی کنید. از خلاقیت در عکاسی نهراسید و سعی کنید زاویه ای جدیدتری را پیدا کنید. چون قبل از شما نیز افراد بسیاری زاویه ای را که جلو چشمتان است را عکاسی کرده اند.

رویدادهای مخصوص:

اگر شما خوش شانس باشید سفرتان همزمان می شود با یک رویداد خاص محلی. که البته قبل از سفر نیز می توانید برنامه ریزی کنید و سفرتان را با این رویداد هماهنگ کنید. این می تواند یک فرصت شگفت انگیز برای عکاسی از کارناوال های خیابانی در ونیز یا یک اجرای اپرا در چین باشد. اگر جشنواره در طول روز برگذار شود یک لنز سوپر زوم با فاصله کانونی  28-300 میلی متر مناسب است. اگر جشنواره در شب باشد، لنزهای مختلف مورد نیاز خواهند بود. در حقیقت در طول شب به دنبال یک لنز سریع می گردیم، بنابراین یک لنز  50 میلی متری F1.8 به خوبی کار خواهد کرد.

عکاسی از فستیوال های مختلف در سفر

دیگر تجهیزات مورد نیاز عکاسی برای سفر

بیشتر موارد ذیل موارد معقولی است که شما باید با آن سفر کنید، لیست تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان می تواند طولانی تر از این باشد. شما می توانید با توجه به نیازهای مهم خودتان این لیست را تغییر دهید.

کفش:

اگر در کشوری با آب و هوای گرم به سر می برید صندل گزینه ی خوبی برای پیاده روی و کشف مکان های زیبا برای عکاسی است.

آب:

اگر جایی که می روید از شهر دور است و دسترسی آسان به فروشگاه ها و سوپر مارکت ندارید آب یکی از گزینه های حیاتی برای این لیست است. با هیدراته نگه داشتن بدن خود می توانید مسیرهای طولانی تری را برای اکتشافات عکاسی بپیمایید.

گوشی های هوشمند:

گوشی هوشمند برای بسیاری از دلایل عکاسی مفید است. گوشی می تواند به عنوان یک دوربین دوم عمل کند و همینطور با استفاده از برنامه های مختلف می توانید سریع عکس های خود را ادیت زده و منتشر کنید.

محافظت در برابر آب و هوای مختلف:

آماده بودن برای شرایط آب و هوایی مختلف برای عکاسی شما در تعطیلات یک ایده خوب است. برای مثال شما ممکن است گرفتار یک باران تابستانی شوید. اگر آمادگی لازم برای حفاظت از دوربین در برابر آب را نداشته باشید خیلی از لحظات زیبا برای ثبت را از دست خواهی داد.

همچنین از همراه داشتن کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه نیز مطمین شوید.

لیست نهایی تجهیزات عکاسی برای سفر

تاکنون متوجه شده اید که لوازم و تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان و تعطیلات شما بسیار متنوع است. اما شما نمی توانید کاملا همه چیز را بسته بندی کنید، بنابراین در اینجا یک لیست نهایی پیشنهاد شده است تا بهترین عکاسی تعطیلات خود را بسازید.

کیف مخصوص دوربین:

هرگز تجهیزات عکاسی و دوربین خود را در چمدان مسافرتی قرار ندهید! از کیف و کوله هایی که برای این منظور ساخته شده استفاده کنید. کوله دوربین عکاسی کیس فایر مدل C100 یک کیف عالی برای این است. این کیف بزرگ و جا دار است، بنابراین شما  می توانید تجهیزاتی غیر از دوربین را در این کیف جا دهید.

لنز:

در سفر شما به دو لنز نیاز دارید. لنز واید برای مناظر و یک لنز 50 میلی متری برای ثبت پرتره ها. همچینین فیلترهای مختلف برای مواقع مختلف می تواند کمک زیادی به عکاسی منظره شما بکند.

سه پایه:

سه پایه عکاسی نیازی نیست که حتما سنگین باشد اما باید محکم و مقاوم باشد. Sirui T120-5X تمام سه پایه ای است که به آن نیاز دارید.

 

ذخیره سازی:

برای ذخیره سازی عکس ها یه لپ تاپ یا تبلت همراه خود داشته باشید.

باتری:

برای موارد ضروری دو باطری دوربین و یک شارژر را در سفر به همراه داشته باشید.

تمیز کردن دوربین:

یک دمنده و پارچه برای تمیز کردن لنز و دوربین در صورت نیاز.

شما اکنون تمام تجهیزات عکاسی برای سفر در تابستان را می دانید. آیا با تمامی موارد در این فهرست موافق هستید؟ آیا چیزی هست که بخواهید حذف کنید یا هر چیزی که می خواهید به این لیست اضافه کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.