بیوگرافی سید کاظم رضوی

بیوگرافی سید کاظم رضوی

آشنایی با سید کاظم رضوی ، عکاس پرتره

سید کاظم رضوی متولد سال 1366 در ارومیه و دانشجوی سال سوم دکترای عمران است. عکاسی پرتره را به صورت مبتدی از سال 1393 شروع کرده و فعالیت حرفه ای خود را از سال 1394 دنبال میکند. زمینه علاقه وی قبل از ورود به دنیای عکاسی و دنیای مهندسی، نقاشی پرتره و گرافیک کامپیوتری بوده است. بطوریکه از سال 1380 تا 1387 در زمینه گرافیک کامپیوتری در کانون های تبلیغاتی مختلفی در ارومیه مشغول به کار بوده است.

او عکاسی را به صورت خود آموز فرا گرفته و در این راه، فیلم ها و کتب آموزشی تاثیر فراوانی برای یادگیری این هنر برای او داشته است. پس از ورود به دانشگاه و با فاصله گرفتن از دنیای گرافیک و نقاشی، جهت بازگشت به این فضا به عکاسی پرتره روی آورده است. او شروع به شناسایی عکاسان مشهور و موفق در این زمینه کرده است. از جمله لی جفری که بخاطر داشتن سبک منحصر به فرد در عکاسی پرتره زبان زد است. رضوی سعی کرده تا سبک و سیاق عکاسیش به جفری نزدیک باشد.
بیشتر عکسهای سید کاظم رضوی در زمینه پرتره انسانی بوده و عمدتا سیاه و سفید میباشد. آثاری که توسط او ثبت شده همه در نور طبیعی بوده و هیچ کدام آتلیه ای نیستند. با توجه به محدود بودن مدلهایش، سعی داشته از چهره یک شخص حالات مختلفی را ثبت نماید و بتواند تمایلات درونی شخص را در چهره نشان دهد. عکسهای گرفته شده توسط او در شبکه های مجازی به معرض نمایش در آمده و تمایل به برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی عکس پرتره در ارومیه را در آینده ای نزدیک دارد.

برای آشنایی بیشتر با آثار این هنرمند خوش آتیه صفحه اینستگرام او با آدرس seyyed_kazim را دنبال نمایید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.