دوربین لایکا M10

بررسی دوربین لایکا M10

دوربین لایکا M10 به صورت رسمی معرفی شد

انگار همین دیروز بود که شرکت لایکا اولین دوربین چاپ سریع خود را روانه بازار کرد. بعد از آن این شرکت هر چند سال یکبار دوربین جدیدی را روانه بازار میکند. لایکا  که یک شرکت آلمانی در زمینه ساخت دوربین و تجهیزات آن است به جهت لنزهای بسیار عالی و اندازه کوچکی که دارند جز نخستین انتخاب عکاسان حرفه ای بشمار میروند. به خصوص آنهایی که در ژانر عکاسی خیابانی فعالیت دارند. البته این را باید بدانید که قیمت دوربین های این شرکت بسیار نجومی میباشند.

از بین دوربین های مختلفی که این شرکت ساخته شاید سری M آن بهترین باشد. اما سری M8 و M9 آن برخلاف قیمت بسیار لوکسشان قابلیت های چندانی را در اختیار کاربر قرار نمیدهد. بعد از اینکه در سال ۲۰۰۹ شرکت لایکا M9 را روانه بازار کرد و موفقیت های چشم گیری نصیب سازندگان این دوربین شد هم اکنون نسل جدید دوربین دیجیتال از سری M این شرکت با نام دوربین لایکا M10 به طور رسمی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

دوربین لایکا M10

مشخصات ظاهری دوربین لایکا M10

از نظر ظاهری M10 تغییرات بسیار چشم گیری نسبت به سری های قبلی خود دارد. وقتی به لایکا M10  نگاه میکنید از نظر ظاهری به یاد دوربین های کلاسیک می افتید. طراحی منحصر به فرد شرکت لایکا و ادغام آن با شکل و ظاهر دوربین های کلاسیک باعث شده که توجه همگان به این دوربین جلب شود. البته گول این ظاهر کلاسیک را نخورید. چرا که این دوربین با بهترین امکانات هم اکنون آماده رقابت با سایر شرکتهای معتبر است.

اندازه تاپ پلیت این دوربین ۳۳.۷۵ میلی متر است. باریکی M10 به ۱.۸ اینچ رسیده که چهار میلی متر باریک تر از دوربین نسل قبلی خود یعنی لایکا M 242 بوده است. به طوری که میتوان آن را باریک ترین دوربین دیجیتال از سری M دانست. از نظر وزنی نیز بی شباهت به سایر دوربین های کلاسیک خود نیست و وزن آن نسبت به M 262 بیست گرم کمتر شده است.

دوربین لایکا M10

مشخصات فنی دوربین لایکا M10

لایکا M10 به سنسور ۲۴ مگا پیکسلی همراه با پردازنده تصویر  Maestro II مجهز است. به این ترتیب امکان ثبت تصویر پی در پی در هر ثانیه فراهم شده است و محدوده ایزوی ۱۰۰ تا ۵۰ هزار را فراهم آورده است. نمایشگر ال سی دی با دقت ۱.۰۴ میلیون نقطه همچنین منظره یاب بزرگتر از دیگر امکانات این دوربین است. وای فای داخلی و مجوز Weather-Sealed که دوربین را در برابر نفوذ آب و گرد و غبار محافظت میکند نیز در این دوربین تعبیه شده است.

دوربین لایکا M10

دوربین لایکا M10

نقاط ضعف دوربین لایکا M10

  • عدم فیلمبرداری مانند مدل های قبلی
  • عدم پورت ورودی و خروحی
  • اندازه کوچک و قدرت کمتر باتری نسبت به مدل های قبلی

با وجود این مزیت ها و معایب لایکا M10 با قیمت ۶۵۹۵ روانه بازار شد.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.