استودیو عکاسی صنعتی ارزان یا گران قیمت کدام یک بهتر است؟

استودیو عکاسی صنعتی ارزان یا گران قیمت کدام یک بهتر است؟

در واقع باید گفت که سنجش قیمت واقعی در کارهای خدماتی و غیر وابسته به تولید و محصول به دلیل پیچیدگی و عدم وجود استانداردی مشخص بسیار دشوار می باشد؛ از همین رو به راحتی نمی توان ارزان بودن و یا گران بودن قیمت ها در مشاغلی همچون عکاسی صنعتی، را تعیین نمود. اما در نهایت زمانی که به عکاسی احتیاج داریم باید بتوانیم مقایسه های لازم را انجام دهیم و بهترین گزینه را برای خدمات خود انتخاب کنیم؛ و حالا این سوال پیش می آید که چگونه؟ چگونه باید کیفیت و تجربه تیم ها را با یکدیگر مقایسه کرد و از بین آنها مناسب ترین گزینه، یعنی کیفیت مناسب همراه با بهترین قیمت را تعیین نمود؟

بزرگترین کلید برای پاسخ به این پرسش، در اهداف خود ما نهفته شده است. به این معنی که تا وقتی نمی دانیم چه هدفی از سفارش عکاسی صنعتی داریم، نمی توانیم هیچ گونه ارزیابی از هزینه اجرای آن داشته باشیم. بدیهی است که یک استودیو حرفه ای و خلاق می تواند کمک شایانی در این راه نماید تا اهداف تجاری شرکت، با بکارگیری خلاقیت و ایده پردازی و در عین حال با صرف هزینه‌ای پایین تر انجام شود. با این حال بهتر است خود ما نیز اهدافی کلی برای تجارتمان در نظر داشته باشیم تا با انتقال آن به تیم هنری استودیو عکاسی مد نظر آنها را در مسیر اهداف خود قرار دهیم چون این کار می تواند تیم هنری را به ماهیت بازار نزدیک کرده تا با هزینه ای مناسبتر به نتایجی درخشان دست یابیم.

استدیو عکاسی ادد

نمونه کارهای استودیو عکاسی صنعتی (ارزان و گران) را با دقت بررسی کنید

این نکته یکی از ظریفترین موارد در بررسی و تشخیص یک استودیو خلاق و کارآمد نسبت به سایر استودیو ها می باشد. رسیدن به تصویری دلخواه و عکاسی صنعتی از محصولات به شکلی زیبا و رسیدن به تصاویری چشم نواز و با شکوه از محصولات، قطعا یکی از اهداف سفارش دهنده است اما در نظر داشته باشید که زیبایی شناسی با وجود تمام ویژگی ها و مزایایی که گفته شد همه چیز نیست! شاید بتوان گفت در عکاسی صنعتی اولین خصوصیتی که تصاویر می بایست از آن بهره مند باشند معرفی همه جنبه ها و ویژگی های منحصر به فرد محصول، به نحوی ست که عکس محصول نماینده مناسب و کارآمدی برای مخاطبین و مشتریان بالقوه محصولات برای انتخاب و خرید به شمار رود.
بارها و بارها عکسهای تبلیغاتی چشم نوازی مشاهده کرده ایم که از لحاظ زیبایی ما را تحت تاثیر قرار داده اند اما پس از گذشت زمان بسیار کوتاهی نوع محصول، کارایی آن و یا حتی برند محصول به کلی از خاطرمان رفته است. رسالت اصلی یک استودیوی عکاسی صنعتی با تجربه و خلاق در نظر گرفتن اصول زیبایی شناسی در کنار رعایت نکات کلیدی ایست که برای تاثیرگذاری و ثبت برند و کارآیی محصول در ذهن مخاطبین لازم و ضروری هستند.
با این توضیحات میتوان نتیجه گرفت که هنگام نگاه کردن به نمونه کارهای استودیوی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می بایست به نحوه ارتباط محصولات با خودمان توجه ویژه ای داشته باشیم و دقت کنیم که آیا این تبلیغ و یا عکاسی توانسته ارتباطی تاثیرگذار و ماندگار در ذهن ما ایجاد نماید یا خیر؟

قیمت معیار مناسبی برای سنجش و ارزیابی کیفیت عکاسی صنعتی نیست!

شاید قیمت برای خرید محصولات متفاوت عنصری بسیار مهم و المانی رقابتی به شمار رود و برای خریداری شدن مبنای مهمی در ذهن مخاطبین باشد اما دسته بندی و گزینش خدماتی همچون عکاسی صنعتی بر مبنای قیمت تقریبا غیر ممکن است؛ به عنوان مثال شاید استودیویی با قیمتی بسیار پایین و ارزان خدماتی با کیفیت پایین ارائه دهد که اگرچه در نظر اول هزینه ناچیزی برای تهیه عکس محصولات صرف شده اما در عین حال از نظر میزان تاثیرگذاری تصاویر نیز، نتایج به دست آمده آنقدر پایین باشد که به هیچ عنوان نسبت به هزینه انجام شده توجیه نداشته باشد و در نهایت تمام مبلغ پرداختی به هدر رفته باشد؛ در صورتی که استودیوی عکاسی صنعتی دیگری با هزینه ای کمی بالاتر، سرویس و خروجی مناسبی را برای تجارتتان ایجاد کند که در آن تاثیر گذاری تصاویر به مراتب افزایش یافته و باعث موفقیت حداکثری در بازار و فروش به مراتب بالاتر گردد.
با استفاده از توضیحات فوق و با توجه به این نکته که تصویر محصولات تنها نماینده آنها در کمپین تبلیغاتی، سایت و شبکه های اجتماعی هستند، به خوبی می توان نتیجه گرفت که انتخاب یک استودیوی عکاسی خوب و کارآمد، اهمیت بسیار بالایی در میزان فروش محصولات داشته و می تواند ضامن موفقیت کمپین فروش کسب و کارها باشد.
از نگاه ما یک استودیوی عکاسی صنعتی کارآمد و ارزان، استودیویی ست که ضمن داشتن مهارت های بالا در بازتاب خصوصیات ظاهری و شکوه محصولات، آگاهی و تسلط کافی نیز نسبت به خواسته های بازار هدف محصولات داشته باشد و نکاتی را که در ذهن مخاطبین و خریداران از اهمیت بالایی برخوردار است، در عکاسی صنعتی از محصولات به خوبی رعایت نماید تا در نتیجه این موارد تعامل و ارتباط مناسبی بین خریداران و محصول شکل گیرد. پس قبل از پاسخ به سوال قیمت عکاسی صنعتی ارزان است یا گران می بایست به هدف سفارش خود توجه ویژه داشته باشیم و تصویر محصولات را نماینده اصلی آنها بدانیم و توجه بیشتری به کیفیت داشته باشیم.
یکی از پیشرو ترین این استودیوها که دارای مهارت لازم برای هماهنگ سازی سلایق بازار هدف و پلن های بازاریابی با جنبه های هنری و زیبایی شناسی هستند، استودیو عکاسی صنعتی ادد می باشد که با بهره گیری از تیمی بسیار منسجم در زمینه عکاسی صنعتی و همچنین مهارت و تسلط کافی در زمینه شیوه های جدید بازاریابی به ویژه بازاریابی آنلاین، در حال حاضر مشاوره بسیاری از شرکت های بزرگ ایران شده است.
منبع: استودیو عکاسی صنعتی ادد

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

یک دیدگاه در “استودیو عکاسی صنعتی ارزان یا گران قیمت کدام یک بهتر است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.