استفاده از جعبه برای نورپردازی پرتره

استفاده از جعبه برای نورپردازی پرتره

از منظر عمومی عکاسی توام است با دوربین و لنزهای گران قیمت و تجهیزات آن چنانی برای بدست آوردن نتیجه مطلوب. اما گاهی عکاسانی با استفاده از قدرت خلاقیت خود خط بطلان بر این نظر میکشند. عکاس فرانسوی فیلیپ اکرو (Philippe Echaroux) یکی از این هنرمندان می باشد. او خود را وارد چالش جدید قرار داده است و به سراغ ابزاری برای عکاسی رفته که کمتر کسی به آنها توجه کرده و اغلب مهمان سطل زباله ها می شوند. این ابزار ساده جعبه است.

فیلیپ اکرو، هنرمند خوش ذوق که عاشق به چالش کشیدن خود در کارش می باشد، به جای استفاده از تجهیزات گران قیمت نور پردازی تصمیم گرفت از یک گوشی آیفون برای عکس برداری و از یک جعبه مک دونالد برای نور پردازی استفاده کند.

در این چالش، تجهیزات نور پردازی او شامل یک چراغ قوه، یک نی نوشیدنی و یک جعبه بزرگ مک دونالد می باشد. ( البته شما می توانید از جعبه هایی با شکل ظاهری جعبه یاد شده استفاده کنید)

طبق تصاویر زیر، چراغ قوه را داخل جعبه کار گذاشته و از نی نوشیدنی برای باز نگه داشتن جعبه استفاده کنید.

هنگامی که سوژه برای عکس برداری آماده شد می توانید زاوایای مختلف را امتحان کرده و بهترین زاویه را برای عکاسی استفاده کنید. اگر ممکن است از دستیاری برای کمک کردن به خودتان استفاده کنید تا منبع نور ساخته شده را به حرکت در آورد.

با هم نتایج یه دست آمده از این روش را در زیر می بینیم. حتما از نتایج به دست آمده شگفت زده خواهی شد.

عکاسی نیز مانند دیگر شاخه های هنری نیازمند به کارگیری خلاقیت و ایده پردازی می باشد. عامل مهم دیگر آزمون و خطا برای به دست آوردن بهترین نتیجه می باشد. این نوشتار صرفا برای الهام گرفتن برای شما تهیه گردیده است. پس بهانه نداشتن تجهیزات و مکان آن چنانی برای عکاسی را تمام کرده و دست به کار شوید.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.