آشنایی با جوایز جهانی عکاسی سونی

آشنایی با جوایز جهانی عکاسی سونی

معرفی جوایز جهانی عکاسی سونی

جوایز جهانی عکاسی سونی یا SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS که به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه برگزاری مسابقات عکاسی شناخته میشود هر ساله به صورت بین المللی طی فراخوانی از تمامی عکاسان اعم از آماتور و حرفه ای برای شرکت در این رویداد دعوت به عمل می آورد. این رقابت به صورت اختصاصی برای حمایت و ترویج از فرهنگ عکس و عکاسی برگزار میشود. کل جایزه ای که برای برندگان این رقابت بین المللی در نظر گرفته شده است 30 هزار دلار میباشد، به اضافه آخرین تجهیزات عکاسی از شرکت سونی که بین برندگان توزیع میشود.

این رقابت عکاسی در چهار رده ی حرفه ای، آزاد، جوانان و دانشجویان و در رشته های مختلف عکاسی اعم از پرتره، حرکت، حیات وحش، مفهومی، زندگی روزمره، خیابانی، فشن و طبیعت برگزار میشود. همچنین این رقابت بین دو رده مختلف عکاسان جوان بین 12 تا 19 ساله و دانشجویان عکاسی تقسیم بندی شده است.

جوایز این رقابت های هر ساله طی جشنی در لندن به برندگان اهدا میشود و آثار برندگان و فینالیست ها به مدت یک ماه در سامرست هاوس لندن در معرض دید عموم قرار میگیرد. قسمت رقابتی جوایز جهانی سونی توسط هیئت داوران از سرتاسر نقاط دنیا انجام میشود که هرساله این داوران تعویض میشوند.

نویسنده مطلب: نرگس مزاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.